Facebook Pixel Sportdog.gr | Ο Πορτογάλος που κατέρριψε το ρεκόρ του Κλάους στο Europa League! (BINTEO)
| 2017-09-29 12:40:00

Ο Πορτογάλος που κατέρριψε το ρεκόρ του Κλάους στο Europa League! (BINTEO)

Ο επιθετικός της Λοκομοτίβ Μόσχας στο ματς με τη Ζλιν έσπασε ένα ρεκόρ που κατείχε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ!

Ο Πορτογάλος άσος της ρωσικής ομάδας έκανε χατ-τρικ σε μόλις 15 λεπτά στον αγώνα με τη Ζλιν στη Μόσχα για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League, σκοράροντας στο 2΄, στο 6' και στο 17΄ του παιχνιδιού.

Ο πρώην αρχηγός του ΠΑΟΚ είχε κάνει χατ-τρικ σε 17 λεπτά στον 6-1 του Δικεφάλου επί της Ντιναμό Μινσκ με γκολ στο 11', στο 16' και στο 28'.

Συνεπάγεται ότι το επίτευγμα του Φερνάντες έγινε πιο γρήγορα από του Κλάους και στις δύο περιπτώσεις, τόσο στο χρόνο επίτευξης των γκολ (15 έναντι 17 λεπτών) όσο και στο σημείο του παιχνιδιού όπου έγινε (στο 17' του Φερνάντες, στο 28' του Κλάους).