Facebook Pixel Sportdog.gr | Το γκολ του «Βίγια», οι τρεις μεγάλες ευκαιρίες του Ολυμπιακού και τα… δύο πέναλτι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-10-28 22:17:00

Τα highlights του ντέρμπι και οι φάσεις που «φωνάζουν» οι αιώνιοι.

Ο Παναθηναϊκός όντας καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, πήρε μία μεγάλη νίκη με 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό, με τον Λούκας Βιγιαφάνιες να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 56ο λεπτό.

Οι Πράσινοι «φωνάζουν» για πέναλτι στο χέρι του Ανδρούτσου στο 14ο λεπτό, ενώ οι Πειραιώτες διαμαρτύρονται για το μαρκάρισμα του Χουλτ εντός περιοχής στον Καρσελά στο 81ο λεπτό. Νωρίτερα πάντως από την φάση του Μαροκινού, είχαν προηγηθεί δύο τρομερές αποκρούσεις του Βλαχοδήμου στον Ανσαριφάρντ, ενώ ο Έλληνας γκολκίπερ είπε «όχι» και στον Εμενικέ στο 90ο λεπτό.

Δείτε όλες τις φάσεις του ντέρμπι, το γκολ και φυσικά τις… περιπτώσεις για πέναλτι στο ΒΙΝΤΕΟ ΕΔΩ