Facebook Pixel Πρόκριση για Άρη και... μήνυμα για το πρωτάθλημα!
| 2014-12-10 21:36:00

Πρόκριση για Άρη και... μήνυμα για το πρωτάθλημα!

Ο Άρης νίκησε 2-1 τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της Γ' Εθνικής, όμως το σημαντικότερο είναι πως... έστειλε το μήνυμα στον βασικότερο ανταγωνιστή του για την άνοδο.

Με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης πήρε την νίκη πρόκριση επί του Πανσερραϊκού, ο οποίος στην επανάληψη μείωσε και προσπάθησε για την ισοφάριση.

Χιντασέλι και Ρένια τα γκολ για τους κίτρινους που στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ’ Έθνικης θα αντιμετωπίσουν την ομάδα της Καβάλας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (: Πάλιουρας, Γαλακτερός, Καψάλης, Σιάκκας, Κασμερίδης (46` Μουτεσίδης), Μπαντάκ, Μπονέρης, Κούτλας, Γκόγκας, Ρούτσης (65` Δαγκούλης), Πλιάγκας (80` Γεωργιάδης)

ΑΡΗΣ: Μπαϊμάκης, Λιόνης, Χιντασέλι, Λιόλιος (74` Γκόλιας), Βασιλόπουλος, Γκίνο (85` Σουνάς), Ρένια, Λεμονής, Συμεωνίδης (68` Χουζούρης), Παπαδόπουλος, Ντούγκα