Νότια Κορέα

24-11-22 16:50

Τέλος αγώνα: Ουρουγουάη - Νότια Κορέα 0-0

24-11-22 16:48

94' Δυνατό σουτ του Ιν-Μπομ με το αριστερό, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

90' Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις

24-11-22 16:47

90' Ευκαιρία για την Κορέα: Από λάθος του Ροτσέτ η μπάλα έφτανε στον Σον και αυτός την έστειλε ελάχιστα άουτ με δεξί πλασέ!

24-11-22 16:46

89' Δοκάρι για την Ουρουγουάη σε φοβερό σουτ του Βαλβέρδε!

24-11-22 16:45

88' Κίτρινη κάρτα στον Γκε Σουνγκ

24-11-22 16:39

88' Αλλαγή για την Ουρουγουάη: Ο Βαρέλα στη θέση του Πελίστρι

24-11-22 16:38

24-11-22 16:35

81' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουρουγουάη: Ο Νούνιες ελίχθηκε από τα αριστερά και σούταρε με το δεξί, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ

24-11-22 16:34

79' Δύο αλλαγές για την Ουρουγουάη: Βίνια και Ντε Λα Κρουζ στο ματς, αντί των Ολιβέιρα και Βεσίνο

24-11-22 16:33

77' Σουτ του Γκε Σουνγκ εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

24-11-22 16:32

75' Ο Σον γύρισε την μπάλα χαμηλά προς τη μικρή περιοχή αλλά οι Ουρουγουανοί απομάκρυναν

24-11-22 16:26

74' Αλλαγές για την Κορέα: Αποχωρεί ο Ουι Τζο του Ολυμπιακού και περνάει ο Κε Σουνγκ. Έξω ο Σαν Χο και μπαίνει ο Λι

24-11-22 16:24

69' Ο Καβάνι γυρίζει ωραία το σώμα του στη μεγάλη περιοχή και σουτάρει, αλλά η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών

24-11-22 16:21

64' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Κιμ Μιν Τζάε

24-11-22 16:20

64' Αλλαγή για την Ουρουγουάη: Ο Καβάνι στη θέση του Σουάρες

24-11-22 16:19

63' Ατομική ενέργεια του Νούνιες, που πατά περιοχή από τα αριστερά και γυρίζει την μπάλα προς τη μικρή περιοχή, με τον γκολκίπερ Κιμ να κάνει καθοριστική επέμβαση

24-11-22 16:14

57' Κίτρινη κάρτα στον Κάσερες για το μαρκάρισμα στον Σον, ο οποίος σηκώθηκε και είναι εντάξει

24-11-22 16:11

56' Ανησυχία για τον Σον, που χτύπησε στον αχίλλειο μετά από μαρκάρισμα του Κάσερες. Του βγήκε το παπούτσι!

24-11-22 16:08

52' Οι Κορεάτης διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε μία πτώση στη μεγάλη περιοχή, η φάση τσεκαρίστηκε από τον VAR αλλά δεν διαπιστώθηκε παράβαση

24-11-22 16:02

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

24-11-22 15:58

24-11-22 15:56

24-11-22 15:46

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

24-11-22 15:43

Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος

43' ΔΟΚΑΡΙ για την Ουρουγουάη με κεφαλιά του Γοδίν έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ!

24-11-22 15:42

24-11-22 15:40

39' Μακρινό σουτ του Ινμπεόμ Χουάνγκ, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Ροκέτ

24-11-22 15:35

34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ν.Κορέα, με τον Ουί-Τζο Χουάνγκ να βρίσκεται σε πολύ καλή θέση μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ροκέτ.

24-11-22 15:34

24-11-22 15:33

24-11-22 15:31

24-11-22 15:28

27' Καλή στιγμή και για την Ουρουγουάη, με τον Ολιβέρα να κουβαλά την μπάλα μέχρι τις παρυφές της περιοχής των Ν. Κορέας, ωστόσο η τελική του πάσα δεν ήταν καλή, με τον Ροκέτ να βγαίνει και να μαζεύει την μπάλα.

26' Πρώτη ευκαιρία και για τη Νότια Κορέα, με τον Σον να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά και να κάνει το σουτ, με τους αμυντικούς της Ουρουγουάης να απομακρύνουν.

24-11-22 15:26

22' Καλή στιγμή για την Ουρουγουάη με τον Πελίστρι να γυρίζει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι με κεφαλιά, ωστόσο ο Νούνιες δεν κατάφερε να φτάσει σε αυτή και γίνει απειλητικός

24-11-22 15:21

19' Πρώτη καλή στιγμή για την Ουρουγουάη, με τον Φέντε Βαλβέρδε να κοντρολάρει όμορφα εντός περιοχής και να σουτάρει με το αριστερό, με την προσπάθειά του να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σεϊνγκιου Κιμ.

24-11-22 15:14

13' Καλή ευκαιρία για την Ουρουγουάη, με τον Βεσίνο να μην μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα εντός περιοχής και να βρεθεί σε πλεονεκτική θέση!

24-11-22 15:01

Να υπενθυμίσουμε πως ομοσπονδιακός τεχνικός της Ν.Κορέας είναι ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο

24-11-22 15:00

Από ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+ η μετάδοση του αγώνα.

1' Έναρξη του αγώνα!

24-11-22 14:59

24-11-22 14:58

Είναι σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

24-11-22 14:56

Ινμπεόμ και Ουί-Τζο Χουάνγκ του Ολυμπιακού βρίσκονται στο αρχικό σχήμα της Νότιας Κορέας.

Ουρουγουάη (Ντιέγκο Αλόνσο): Ροκέτ, Κάσερες, Γοδίν, Χιμένεθ, Ολιβέρα, Βελβέρδε, Βετσίνο, Μπεντακούρ, Πελίστρι, Νούνιεζ, Σουάρεζ.

Νότια Κορέα (Πάουλο Μπέντο): Σεϊνγκιού, Τζινσού, Μίνγιαε, Γούγιουνγκ, Ινμπεόμ Χουάνγκ, Σόν, Γιάεσουνγκ, Μουνχουάν, Ουί-Τζο Χουάνγκ, Σανγκχό, Γιούνγκγουόν.

24-11-22 14:53

24-11-22 14:50

Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα για τον 8ο όμιλο του Μουντιάλ ανάμεσα στην Ουρουγουάη και τη Νότια Κορέα.