ΤΕΛΟΣ

ΛΑΜΙΑ - ΠΑΟΚ 1-5

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!

08-03-23 20:55

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα για επικίνδυνο τάκλιν πάνω στον Τζίμα.

08-03-23 20:51

90+2' Γκολ για τη Λαμία ξανά με τον Μεδίνα, όμως ο διαιτητής το ακυρώνει για επιθετικό φάουλ του Νούνιες πάνω στον Ντάντας.

08-03-23 20:50

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

08-03-23 20:49

90' Κίτρινη κάρτα και στον Σιμόν.

08-03-23 20:47

86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 5-1 ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΔΙΝΑ!

08-03-23 20:41

85' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

08-03-23 20:40

08-03-23 20:38

79' Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα.

08-03-23 20:36

08-03-23 20:34

75' Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου. Μπίσεσβαρ και Τζίμας αντί Ζίβκοβιτς και Μπράντον.

08-03-23 20:33

08-03-23 20:32

71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί αντί του Νάρεϊ.

08-03-23 20:29

69' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΣΤΡΕ ΚΑΙ 5-0 ΓΙΑ ΤΟ... ΠΑΡΤΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ!

08-03-23 20:28

67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΙ Ο ΜΠΡΑΝΤΟΝ, 4-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΘΕΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΙΣΟΝ, ΑΨΟΓΗ ΚΙ Η ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΤΟΜΑΣ!

08-03-23 20:25

65' Ακόμα δύο αλλαγές για τη Λαμία. Αμπάντα και Μεντίνα εκτός, Ασκόφσκι και Μανούσο στις θέσεις τους.

08-03-23 20:23

63' Διπλή αλλαγή τώρα για τον ΠΑΟΚ. Τάισον και Σβαμπ εντός, Κωνσταντέλιας και Αουγκούστο εκτός.

08-03-23 20:20

62' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΥΓΚΟΥΣΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ "ΚΡΕΜΑΕΙ" ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΛΟΜΠΑ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ!

08-03-23 20:19

59' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ντε Βινσέντι και Νούνιες αντί Στάνκο και Τζανδάρη.

08-03-23 20:16

57' Μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 του ΠΑΟΚ, αποκρούει δύσκολα την κεφαλιά του Ίνγκασον ο Γκαραβέλης.

08-03-23 20:07

54' Προσωπική ενέργεια και σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κοτάρσκι.

Με την ενδεκάδα που άρχισε συνεχίζει κανονικά ο ΠΑΟΚ.

08-03-23 20:06

Σέντρα στην επανάληψη!

08-03-23 19:48

Με αλλαγή θα ξεκινήσει η Λαμία το δεύτερο μέρος. Σιμόν αντί Βασιλαντωνόπουλου στο δεξί άκρο της άμυνας.

08-03-23 19:46

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ, ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΜΕ ΤΟ 2-0!

08-03-23 19:36

43' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ, κλώτσησε την μπάλα εκνευρισμένος για φάουλ που δόθηκε εις βάρος του.

08-03-23 19:35

08-03-23 19:31

08-03-23 19:30

28' Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚ, κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο.

08-03-23 19:27

Ο Ζίβκοβιτς βρήκε με κάθετη από τα δεξιά τον Σάστρε, ο Ισπανός γύρισε ιδανικά στον Κωνσταντέλια, που με σουτ στην κίνηση τράνταξε τα δίχτυα της Λαμίας για το δεύτερο γκολ των Ασπρόμαυρων!

08-03-23 19:24

25' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑ!

08-03-23 19:23

Αυτή είναι η φάση με το πέναλτι για την οποία φωνάζει ο ΠΑΟΚ:

08-03-23 19:19

20' Ο Νάρεϊ κατέβασε την μπάλα πανέμορφα και ήταν σε καλή θέση για να εκτελέσει, αλλά ο Γκαραβέλης μπλόκαρε το αδύναμο εν τέλει σου του Γερμανού.

08-03-23 19:18

16' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Σλίβκα να στρώνει στον Μαρτίνεθ, εκείνος να σουτάρει, αλλά τον Ίνγκασον να βάζει σωτήρια το κεφάλι του και να διώχνει σε κόρνερ.

08-03-23 19:16

14' Κίτρινες κάρτες από τον διαιτητή σε Λουτσέσκου και Καρυπίδη, πολύ εκνευρισμένος ο Ρουμάνος τεχνικός.

08-03-23 19:15

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ διαμαρτύρονται πολύ έντονα για ένα χέρι-πέναλτι του Αντέτζο, το οποίο όπως υποστηρίζουν κακώς δεν εξετάστηκε από το VAR.

08-03-23 19:11

11' Σέντρα του Νάρεϊ από τα αριστερά, δεν κάνει καλό τελείωμα ο Κωνσταντέλιας.

08-03-23 19:07

08-03-23 19:06

08-03-23 19:04

3' Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να είχε στο ματς ο ΠΑΟΚ.

08-03-23 19:03

Στα 15 δευτερόλεπτα ο Δικέφαλος του Βορρά ανοίγει το σκορ, με πλασέ του "καυτού" και φορμαρισμένου Νάρεϊ!

08-03-23 19:02

1' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΡΕΪ!

08-03-23 18:59

Σέντρα στον ημιτελικό!

08-03-23 18:56

Εισέρχονται αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες Λαμίας και ΠΑΟΚ.

08-03-23 18:55

Πρώτος διαιτητής του ημιτελικού είναι ο Βεργέτης, με βοηθούς Μεϊντάνα, Κουρομπίλια και τέταρτο τον Τσέτσιλα. VAR οι Κουμπαράκης και Ψαρρής.

08-03-23 18:53

Πάμε και στην ενδεκάδα του Βόκολου για τη Λαμία:

Γκαραβέλης, Βασιλαντωνόπουλος, Κορνέζος, Αντέτζο, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Στάνκο, Σλίβκα, Ασκόφσκι, Μαρτίνεθ, Μανούσος.

Με όλα τα "όπλα" του στο αρχικό σχήμα κατεβάζει τους Ασπρόμαυρους ο Λουτσέσκου.

08-03-23 18:51

Ξεκινάμε με τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Πρώτα του ΠΑΟΚ:

Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σάστρε, Αουγκούστο, Ντάντας, Νάρεϊ, Κουλιεράκης, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον.

08-03-23 18:50

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο αγώνα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα σε Λαμία και ΠΑΟΚ στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας.