Ολυμπιακός

26-07-23 23:31

Τέλος αγώνα.

26-07-23 23:26

80' Στο ματς οι Αγκιμπού Καμαρά και Ανδρούτσος, εκτός ο εξαιρετικός σήμερα και σκόρερ δύο τερμάτων Καρβάλιο, και ο Μασούρας.

79' Νέα απειλή για τη Ρέιντζερς, με το σουτ του Ματόντο να περνάει ελάχιστα άουτ.

26-07-23 23:18

76' Μακρινό σουτ για τη Ρέιντζερς, καμιά ανησυχία για τον Πασχαλάκη.

26-07-23 23:11

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Ροντινέι πέρασε τους πάντες από τα δεξιά, γύρισε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, εκεί όπου ο Καρβάλιο με πλασέ στην κίνηση - κόντραρε και λίγο η μπάλα - έκανε το 3-1!

64' Εξαιρετικός ο Πασχαλάκης σε μία ακόμα φάση, έβγαλε το σουτ του Σίμα.

26-07-23 23:10

64' Πάτησε περιοχή ο Μαντί Καμάρα, κόπηκε όμως η πάσα του στον Φορτούνη.

62' Τρεις αλλαγές για τη Ρέιντζερς. Εκτός οι Μπάρισιτς, Ντάουελ, μέσα οι Σάκαλα, Γιλμάζ και Λούντστραμ.

26-07-23 23:04

61' Νέα επέμβαση του Πασχαλάκη σε πολύ δύσκολο πλασέ του Σίμα στην κάτω δεξιά γωνία. Κόρνερ για τους Σκωτσέζους.

26-07-23 22:58

57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Μαγική σέντρα του Καμαρά στον Μασούρα, εκείνος με κεφαλιά βρίσκει τον Ελ Αραμπί στην μικρή περιοχή, ο οποίος με δύο προσπάθειες δεν μπόρεσε εξ επαφής να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, όμως, ο Καρβάλιο ήρθε και με κοντινό πλασέ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Πειραιώτες!

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

Ο Ταβερνιέρ ισοφαρίζει από τα 11 βήματα

26-07-23 22:51

50' Πέναλτι για τη Ρέιντζερς.

Μετά από λάθος του Ολυμπιακού στον χώρο της μεσαίας γραμμής, η Ρέιντζερς βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Κάντγουελ να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, ο οποίος ανέτρεψε τον φορ των Σκωτσέζων.

26-07-23 22:38

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

26-07-23 22:34

Λήξη πρώτου μέρους

26-07-23 22:31

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Κυκλοφορώντας την μπάλα για πάνω από 1-2 λεπτά (!), ο Κίνι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά για τον Ελ Αραμπί, εκείνος έστρωσε στον Κίνι το σουτ του οποίου κόντραρε, με την μπάλα να φτάνει στον Φορτούνη που με ένα ωραίο εξωτερικό βολέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

26-07-23 22:21

39' Κομπίνα για τον Ολυμπιακό, με τον Καρβάλιο να εκτελεί το κόρνερ στο ημικύκλιο της περιοχής και τον Φορτούνη να πιάνει ένα πολύ άστοχο σουτ.

26-07-23 22:14

29' Απομάκρυνε σωτήρια με το κεφάλι ο Κίνι στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Σίμα.

25' Ευκαιρία για Ρέιντζερς: Ο Λάμερς ξεμαρκαρίστηκε έπιασε σουτ αλλά ο Πασχαλάκης και πάλι ήταν εκεί και με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν.

26-07-23 22:09

23' Πρώτη ευκαιρία για Ολυμπιακό: Καλή σέντρα του Φορτούνη, ο Μαντί Καμαρά πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά την οποία και βγάζει εύκολα ο ΜακΚρόρι.

26-07-23 22:08

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά αγώνα. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να κουβαλά μπάλες, χωρίς να έχει δημιουργήσει κάποια αξιόλογη στιγμή.

26-07-23 22:01

14' Σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα της Ρέιντζερς.

26-07-23 21:58

Μετά από 10 λεπτά παιχνίδι βλέπουμε τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να κυκλοφορήσει τη μπάλα χωρίς να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.

26-07-23 21:54

Άρχισε να ψιχαλίζει στη Γλασκώβη

26-07-23 21:49

4' Ευκαιρία για τους Ρέιντζερς: Μακρινό σουτ από τον Ράσκιν, αλλά ο Πασχαλάκης απομάκρυνε εντυπωσιακά

26-07-23 21:46

Σέντρα στο ματς

26-07-23 21:45

Κατάμεστο το «Άιμπροξ», 50.000 κόσμου στις εξέδρες του!

26-07-23 21:30

Οι ομάδες μπήκαν στο γήπεδο

Η ενδεκάδα της Ρέιντζερς: ΜακΡόρι, Τάβερνιερ, Σούταρ, Ντέιβις, Μπάρισιτς, Ντόουελ, Ράσκιν, Κάντγουελ, Λάμερς, Σίμα, Ντέσερς

Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ επέλεξε τον Πασχαλάκη κάτω από τα γκολπόστ, με την αμυντική τετράδα να αποτελείται (από δεξιά προς τα αριστερά) από τους Κίνι (πρώτη φορά βασικός), Ρέτσο, Ντόι και Ροντινέι. Στον άξονα θα βρίσκονται οι Μαντί Καμαρά (για πρώτη φορά φέτος), Ιμπόρα και Καρβάλιο, ενώ οι Φορτούνης και Μασούρας θα αποτελούν τα στηρίγματα του Ελ Αραμπί στην επίθεση.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Κίνι, Ρέτσος, Ντόι, Ροντινέι, Μαντί Καμαρά, Ιμπόρα, Καρβάλιο, Φορτούνης, Μασούρας, Αραμπί

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίσει στη Σκωτία τη Ρέιντζερς σε μία πολύ δυνατή φιλική αναμέτρηση