ΟΛΑ έτοιμα για τα πέναλτι, ο Παναθηναϊκός ζει μεγάλες στιγμές!

Τέλος και στην παράταση: Μαρσέιγ-Παναθηναϊκός 2-1!

Αλλαγη τερματοφυλακα για τη Μαρσέιγ για τα πέναλτι!!!

16-08-23 00:40

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, πάμε για πέναλτι!

16-08-23 00:34

119' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Μπρινιόλι!

16-08-23 00:33

115' Κερδίζει και κόρνερ ο συγκλονιστικός Παναθηναϊκός!

16-08-23 00:32

Οφσάιντ τελικά, δεν έχει σημασία, Ακυρώθηκε το γκολ, ο Παναθηναϊκός ακόμα ελπίζει!

16-08-23 00:31

Φάουλ!!! Ακυρώνεται το γκολ της Μαρσέι

ΠΑΕΙ ΣΤΟ VAR ο διαιτητής!

16-08-23 00:30

Ο Κλος άνοιξε δεξιά για τον Γκεντουζί που έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο αμαρκάριστος Βιτίνια έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. Οι Πράσινοι φωνάζουν για χέρι ή φάουλ

Περιμένει το VAR ο διαιτητής για χέρι ή φάουλ πριν το γκολ

16-08-23 00:29

110' ΓΚΟΛ για τη Μαρσέιγ, 3-1, φωνάζει ο Παναθηναϊκός για χέρι στην αρχή της φάσης

16-08-23 00:27

16-08-23 00:22

16-08-23 00:24

Έναρξη στο β' μέρος της παράτασης!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης: Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός 2-1

16-08-23 00:18

105' Τεράστια ευκαιρία για την Μαρσέιγ! Ο Βιτίνια πλάσαρε σε κενή εστία με τον Μάγκνουσον να διώχνει πάνω στη γραμμή!

102' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα στα τελευταία λεπτά και να απειλήσει. Κερδίζει και κόρνερ...

16-08-23 00:17

99' Πολύ καλή στιγμή για τη Μαρσέιγ. Ο Λόντι πάτησε περιοχή, αλλά ο Βαγιαννίδης με τρομερό σπριντ τον πρόλαβε, του έβαλε την κόντρα και παραχώρησε κόρνερ

16-08-23 00:12

98' Απειλεί η Μαρσέιγ. Δυνατό, αλλά άστοχο σουτ λίγο έξω από την περιοχή

16-08-23 00:11

93' Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Σωτήρια επέμβαση από Μλαντένοβιτς και Γεντβάι, πριν εκτελέσει ο Κλος

16-08-23 00:08

Δείτε το γκολ του Παναθηναϊκού:

16-08-23 00:07

91' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Βερετού και κίτρινη κάρτα στον Τσέριν

16-08-23 00:06

Σέντρα στην παράταση!

16-08-23 00:03

16-08-23 00:02

Οι Πράσινοι επιβίωσαν με γκολ-πέναλτι του Ιωαννίδη στο 90+9' και έχουν 30 λεπτά στη διάθεσή τους για να διεκδικήσουν μία επική πρόκριση!

16-08-23 00:01

Τέλος! Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός 2-1 και πάμε στην παράταση!

15-08-23 23:59

90+10' Κίτρινη κάρτα στον Βερετού και νεύρα μεταξύ των παικτών

99' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Ιωαννίδης σκοράρει με φοβερή εκτέλεση και στέλνει το ματς στην παράταση!!!

15-08-23 23:57

99' O Ιωαννίδης θα εκτελέσει

97' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σφυρίζει ο Όλιβερ!!!

15-08-23 23:56

Ο Όλιβερ πηγαίνει να δει τη φάση στο ριπλέι!

15-08-23 23:55

Ο Παναθηναϊκός διαμαρτύρεται για χέρι του Γκεντουζί στη μεγάλη περιοχή. Το ριπλέι δείχνει πως υπάρχει χέρι και περιμένουμε το VAR!

95' Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ

15-08-23 23:54

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ

15-08-23 23:53

94' Εκτέλεση του Μλαντένοβιτς, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και φεύγει κόρνερ

93' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση! Τελευταία ευκαιρία για τους Πράσινους

15-08-23 23:50

93' Πέφτει στη μεγάλη περιοχή ο Γκεντουζί από κόντρα με τον Μαντσίνι, αλλά δεν υπάρχει πέναλτι

15-08-23 23:48

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

88' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Κλος, καθώς ο Μαντσίνι του έκανε σκληρό φάουλ

15-08-23 23:45

88' Κίτρινη στον Μαντσίνι

15-08-23 23:41

85' Ο Μαντσίνι συνέκλινε από τα αριστερά και σούταρε δυνατά με το δεξί, με τον Λόπεθ να αποκρούει!

15-08-23 23:40

81' Τεράστια ευκαιρία για τη Μαρσέιγ, με τον Βιτίνια να στέλνει την μπάλα άουτ σε προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής

15-08-23 23:38

80' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ: Ο Βιτίνια αντί του Ομπαμεγιάνγκ

15-08-23 23:36

77' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ: Κεφαλιά του Γεντβάι μετά από κόρνερ του Μλαντένοβιτς, μεγάλη απόκρουση του Λόπεθ!

15-08-23 23:30

76' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Παλάσιος βρέθηκε λίγο έξω από τη μικρή περιοχή μετά από πάσα του Μπερνάρ, γύρισε το σώμα του και σούταρε υπό πίεση, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ!

15-08-23 23:29

70' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ: Τσέριν και Μλαντένοβιτς στο ματς αντί των Βιλένα και Χουάνκαρ

15-08-23 23:28

68' Αλλαγές για τη Μαρσέιγ: Ο Γκουντεζί στη θέση του του Εντιαγέ

15-08-23 23:27

68' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Χουάνκαρ, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει

15-08-23 23:26

67' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη

15-08-23 23:23

65' Ο Βαγιαννίδης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει τη σέντρα, η μπάλα βγαίνει εκτός αλλά δεν καταλογίζεται το κόρνερ υπέρ του.

15-08-23 23:22

63' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ιωαννίδης και Μπερνάρ στο ματς αντί των Σπόραρ και Τζούρισιτς αντίστοιχα

15-08-23 23:21

62' Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Εντιαγέ

15-08-23 23:20

61' Η μπάλα πέρασε από την άμυνα του ΠΑΟ, έφτασε στον Σαρ, αυτός σούταρε από διαγώνια θέση και ο Μπρινιόλι απέκρουσε με τα πόδια

15-08-23 23:17

59' Αλλαγή για τη Μαρσέιγ: Ο Αρίτ αντικαθιστά τον Ουνάχι.

15-08-23 23:16

57' Κακό σουτ του Βιλένα από μακρινή απόσταση, περνά αρκετά μέτρα άουτ

15-08-23 23:14

56' Ο Παναθηναϊκός έχει αρχίσει να κυκλοφορεί την μπάλα, με την παρουσία του Παλάσιος να έχει δώσει επιθετική πνοή

15-08-23 23:13

Ο VAR επιβεβαιώνει την υπόδειξη, οφσάιντ ο Σαρ πριν σκοράρει

15-08-23 23:11

53' Γκολ για τη Μαρσέιγ με τον Σαρ, που όμως ακυρώνεται για οφσάιντ

15-08-23 23:08

51' Ο Παναθηναϊκός κυκλοφόρησε για πρώτη φορά την μπάλα σωστά έξω από την αντίπαλη περιοχή. Η φάση ολοκληρώθηκε με άστοχο σουτ του Βιλένα, αλλά τουλάχιστον... ήταν μία υποψία φάσης για τους Πράσινους

15-08-23 23:06

48' Μακρινό σουτ του Βερετού με το αριστερό, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

15-08-23 23:05

Στην θέση του Βέρμπιτς έχει περάσει ο Παλάσιος για τον ΠΑΟ

Σέντρα στο 2ο μέρος

15-08-23 22:50

15-08-23 22:48

Οι Πράσινοι έκαναν ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκαν δύο γκολ από τον Ομπαμεγιάνγκ, ένα στην αρχή και ένα στο φινάλε του ημιχρόνου, και πλέον πλέον η Μαρσέιγ έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση

15-08-23 22:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός 2-0

15-08-23 22:46

Από χαμηλή σέντρα του Κλος στο πρώτο δοκάρι, ο Ομπαμεγιάνγκ ξέφυγε από την άμυνα του Παναθηναϊκού και σκόραρε με κοντινή προβολή με το δεξί

15-08-23 22:45

45+1' Δεύτερο ΓΚΟΛ ο Ομπαμεγιάνγκ και 2-0 η Μαρσέιγ

15-08-23 22:42

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

15-08-23 22:41

43' Σέντρα του Κλος και κεφαλιά του Ομπαμεγιάνγκ, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι

15-08-23 22:38

38' Ο ΠΑΟ προσπάθησε να βγει στην κόντρα, με τον Τζούρισιτς να ψάχνει τον Σπόραρ, αλλά τον Βερετού να βάζει την κόντρα και τον Λόπεθ να μπλοκάρει την μπάλα

15-08-23 22:33

15-08-23 22:31

33' Αδράνεια του Γεντβάι στη μεγάλη περιοχή, με τον Ομπαμεγιάνγκ να σουτάρει στην κίνηση και τον Μπρινιόλι να αποκρούει ξανά

31' Νεό μονοκόμματο σουτ του Κλος στον αέρα, η μπάλα ψηλά άουτ

15-08-23 22:30

31' Δυνατό σουτ του Κλος, η μπάλα κοντράρει στον Σπόραρ και φεύγει ελάχιστα έξω από την εστία του Παναθηναϊκού!

30' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ: Ο Μπρινιόλι κάνει τεράστια απόκρουση σε κεφαλιά του Ζιγκό!

15-08-23 22:25

29΄ Ο Βαγιαννίδης απομάκρυνε την μπάλα στη μεγάλη περιοχή και η μπάλα πήγε από το δεξί πόδι στο χέρι του προτού βγει κόρνερ. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι Γάλλοι  όμως δεν υπάρχει παράβαση

15-08-23 22:24

25' Ανόητη ενέργεια του Μπρινιόλι, που βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση μόλις στο 25ο λεπτό!

15-08-23 22:23

15-08-23 22:20

15-08-23 22:17

21' Μεγάλη απόκρουση του Μπρινιόλι σε σουτ του Εντιαγέ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή

17' Κίτρινη κάρτα στον Γεντβάι

15-08-23 22:16

17' Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύεται πολύ να κυκλοφορήσει την μπάλα, κάνει εύκολα λάθη στον χώρο του κέντρου και έτσι "χαρίζει" επικίνδυνες καταστάσεις στη Μαρσέιγ

15-08-23 22:12

15-08-23 22:11

Ο Τζούρισιτς έχασε την μπάλα, ο Εντιαγέ έκλεψε και πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο τους Πέρεθ και Γεντβάι. Μπήκε στην περιοχή, όμως πλάσαρε άουτ σε τετ α τετ με τον Μπρινιόλι

15-08-23 22:09

11' Τεράστια ευκαιρία για τη Μαρσέιγ!

15-08-23 22:06

9' Διπλή ευκαιρία για τη Μαρσέιγ: Από λάθος του Γεντβάι οι Γάλλοι έκλεψαν και ο Ομπεγιάνγκ σούταρε δυνατά αλλά νικήθηκε από τον Μπρινιόλι. Στην επαναφορά ο Ουναχί σούταρε ψηλά άουτ στην κίνηση

15-08-23 22:03

7' Κίτρινη κάρτα στον Ομπαμεγιάνγκ για τάκλιν από πίσω στον Τζούρισιτς

15-08-23 22:02

Μετά από κόρνερ του Παναθηναϊκού η Μαρσέιγ έφυγε στην κόντρα, με τον Σαρ να περνά ωραία κάθετη πάσα, τον Ομπεγιάνγκ να αποφεύγει τον Μπρινιόλι και να πλασάρει προ κενής εστίας για το 1-0

15-08-23 21:26

Παρά τα ρεπορτάζ που ανέφεραν ότι ο Σαρ ήταν άρρωστος και δεν θα αγωνιζόταν, ο Σενεγαλέζος είναι τελικά βασικός για τη Μαρσέιγ

Μαρσέιγ: Πάου Λόπεθ, Λόντι, Εμπεμπά, Ζιγκό, Κλος, Βερετού, Ρονζιέ, Ουνάχι, Ισμαΐλα Σαρ, Ν’Ντιαγέ, Ομπαμεγιάνγκ.

15-08-23 21:21

Για τον Παναθηναϊκό, κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Μπρινιόλι, στην άμυνα από τα αριστερά προς τα δεξιά θα βρίσκονται οι Χουάνκαρ, Μάγκνουσον, Γεντβάι και Βαγιαννίδης. Στην μεσαία γραμμή θα αγωνιστούν οι Πέρεθ, Βιλένα και  Τζούρισιτς. Στο αριστερό άκρο θα ξεκινήσει ο Βέρμπιτς, στο δεξί ο Μαντσίνι και στην κορυφή ο Σπόραρ.

Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Ιωαννίδης, Κλεϊνχέισλερ, Μπερνάρ, Πάλμερ-Μπράουν, Τσέριν, Τσόκαϊ, Σιβεράς, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας, Παλάσιος.

15-08-23 21:20

Το ματς αρχίζει στις 22:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1

Οι Πράσινοι έχουν προβάδισμα με 1-0 από το πρώτο ματς και ψάχνουν πρόκριση στη Μασσαλία