Παναιτωλικός

08-10-23 21:29

Τέλος αγώνα: ΑΕΚ - Παναιτωλικός 3-0

08-10-23 21:28

96' Φοβερή απόκρουση του Καπίνο σε κεφαλιά του Ζίνι και στη συνέχεια ο Μάνταλος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ

08-10-23 21:24

90+5' Δοκάρι για την ΑΕΚ σε κεφαλιά του Μουκουντί!

08-10-23 21:23

90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

90' Ο Καπίνο νικά τον Άμραμπατ σε σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

08-10-23 21:21

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και μία κόντρα, η μπάλα έφτασε στον Μουκουντί και αυτός την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0

08-10-23 21:16

88' ΓΚΟΛ! 3-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Μουκουντί!

08-10-23 21:15

83' Τελευταία αλλαγή για τον ΑΕΚ: Ο Πόνσε στη θέση του Αραούχο

08-10-23 21:14

81' Τελευταία αλλαγή για Παναιτωλικό: Ο Βοϊλης στη θεση του Σενγκέλια

08-10-23 21:13

08-10-23 21:10

80' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Φοβερό σουτ Φρεντ Ντουάρτε από μακρινή απόσταση και σπουδαία απόκρουση Στάνκοβιτς!

08-10-23 21:06

77' Αλλαγες για την ΑΕΚ: 'Αμραμπατ αντί Ελίασον, Ζίνι αντί Πισάρο και Γκατσίνοβιτς αντί Χατζισαφί

08-10-23 21:05

73' Δύο αλλαγές για Παναιτωλικό: Στάγιτς και Μπαλτασάρα αντί των Χατζηθεοδωρίδη και Μπρούνο Ντουάρτε

08-10-23 21:02

72' Δυνατό σουτ του Αραούχο στην κίνηση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

08-10-23 21:01

70' Επιστρέφει στο παιχνίδι εν μέσω χειροροτημάτων ο Βίντα

Εξακολουθεί να ζαλίζεται ο Βίντα

08-10-23 20:58

67' Πεσμένος στο χορτάρι με πρόβλημα ο Βίντα. Σηκώθηκε αλλά πηγαίνει στον πάγκο ο Κροάτης. Δεν έχει κάποιο θέμα τραυματισμού αλλά ζαλίστηκε ο Κροάτης

66' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηθεοδωρίδη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Στάνκοβιτς

08-10-23 20:51

65' Κίτρινη κάρτα στον Πέρες για διαμαρτυρία

59' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Μουκουντί στη θέση του Κάλενς

08-10-23 20:46

57' Αλλαγή για Παναιτωλικός: Φρεντ Ντουάρτε στη θεση του Ξενιτίδη

54' Πεσμένος στο χορτάρι με πρόβλημα ο Ξενιτίδης

08-10-23 20:45

53' Κάθετη Σενγκέλια για Χατζηθεοδωρίδη και τρομερό τάκλιν Γιόνσον πριν ο Έλληνας άσος βγει τετ α τετ με τον Στάνκοβιτς!

08-10-23 20:42

51' Σουτ του Αραούχο, πάνω στον Καπινο η μπαλα

08-10-23 20:39

49' Συρτό σουτ του Ρότα, μπλοκάρει ο Καπίνο

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: ΑΕΚ - Παναιτωλικός 2-0

45+1' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αραούχο, που πλασάρει λίγο άουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

08-10-23 20:17

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

08-10-23 20:16

Ο Καπίνο έδιωξε την μπάλα μετά από παράλληλο γύρισμα και την έστειλε στα πόδια του Αραούχο, ο οποίος όμως σούταρε ψηλά άουτ από τη μικρή περιοχή!

44' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ!

08-10-23 20:14

43' Εντυπωσιακό γυριστό Πέδρο, ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει την μπάλα

Ο Σενγκέλια έκλεψε από λάθος του Χατζισαφί και πλάσαρε, όμως νικήθηκε από τον Στάνκοβιτς. Στην επαναφορά ο Πέδρο σούταρε ξανά και έστειλε την μπάλα άουτ

08-10-23 20:10

41' Διπλή ευκαιρία για Παναιτωλικό!

08-10-23 20:09

Εξαιρετική συνεργασία της ΑΕΚ στην αριστερή πλευρά, με τον Ελίασον να γυρίζει παράλληλα από τα αριστερά και τον Ρότα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας

08-10-23 20:08

36' ΓΚΟΛ! 2-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Ρότα!

Ο Βίντα σκοράρει για δεύτερο σερί ματς, αφού το είχε καταφέρει και στην αναμέτρηση της περασμένης Πέμπτης απέναντι στον Άγιαξ (1-1)

08-10-23 20:07

Ο Ελίασον εκτέλεσε κόρνερ με σέντρα στο ύψος του πέναλτι, με τον Βίντα να νικά τους αμυντικούς του Παναιτωλικού και με ωραία κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

34' ΓΚΟΛ! 1-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Βίντα!

08-10-23 20:06

33' Γύρισμα Ελίασον και προβολή Πισάρο στη μικρή περιοχή, κόντρα και κόρνερ

08-10-23 20:00

33' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος γυρίζει από τα δεξιά, ο Πισάρο προσποιείται και αφήνει την μπάλα για τον Αραούχο, ο οποίος σουτάρει δυνατά αλλά ο Καπίνο κάνει μεγάλη απόκρουση!

08-10-23 19:59

08-10-23 19:56

26' Πολύ κακό σουτ του Αραούχο εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ

08-10-23 19:54

23' Καθοριστική προβολή του Μπουζούκη σε πλασέ του Πινέδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

08-10-23 19:51

21' Σουτ του Γιόνσον στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

08-10-23 19:50

18' Δυνατό σουτ του Αραούχο, σταματά σε σώματα αμυντικών

17' Ο Ρότα φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιες ενοχλήσεις

08-10-23 19:47

17' Στο 82-18% η κατοχή μπάλας υπέρ της ΑΕΚ!

08-10-23 19:44

13' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος αστοχεί με κεφαλιά λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, έπειτα από σέντρα του Ελίασον

08-10-23 19:43

11' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Διαγώνιο του Μάνταλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από πάσα του Πισάρο, η μπάλα περνά άουτ

08-10-23 19:38

9' Ο Αραούχο γυρίζει και σουτάρει υπό πίεση εντός μεγάλης περιοχής μετά από έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

08-10-23 19:36

5' Ωραία μπαλιά Χατζισαφί για τον Αραούχο, που μπαίνει στην περιοχή και κερδίζει κόρνερ από την παρέμβαση του Μλάντεν

08-10-23 19:33

3' Η ΑΕΚ πιέζει από το ξεκίνημα, κλείνοντας τον Παναιτωλικό στα καρέ του

08-10-23 19:32

Σέντρα στην αναμέτρηση

08-10-23 19:30

Οι παίκτες του Παναιτωλικού αφήνουν λουλούδια μπροστά από τη φωτογραφία του Μιχάλη Κατσούρη και κερδίζουν το χειροκρότημα

08-10-23 19:28

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, σχεδόν κατάμεστη η OPAP Arena

08-10-23 19:17

08-10-23 19:16

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Γιάννης Πετράκης κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του Παναιτωλικού, μετά την αποχώρηση του Γκαμπριέλ Σούρερ

08-10-23 19:15

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας

Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Κωνσταντίνος Στάικος

4ος Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας

VAR: Θανάσης Τζήλος

AVAR: Δημήτρης Σαμοΐλης

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γκρατερόλ, Λιάβας, Χουάνπι, Φεντερίκο Ντουάρτε, Μπελεβώνης, Μπαλντασάρα, Βοΐλης, Στάγιτς, Νικολάου.

08-10-23 19:14

Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Μουκουντί, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γκατσίνοβιτς, Αμραμπατ, Βαν Βέερτ, Πόνσε, Ζίνι

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο - Μαλής, Μλάντεν, Ντουάρτε, Τορεχόν - Ξενιτίδης, Πέρες, Μπουζούκης - Σενγκέλια, Χατζηθεοδωρίδης, Ζοάο Πέδρο

08-10-23 19:13

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί - Γιόνσον, Ελίασον, Πισάρο, Πινέδα - Μάνταλος, Αραούχο

08-10-23 19:12

Το παιχνίδι αρχίζει στις 19:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΚ - Παναιτωλικός, εξ αναβολής ματς για την 1η αγωνιστική της Super League

08-10-23 19:11