ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

03-01-24 20:45

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

03-01-24 20:38

83' Διαγώνιο σουτ του Άμραμπατ, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ.

03-01-24 20:35

03-01-24 20:30

73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Σιμάνσκι έβγαλε τον Άμραμπατ σε θέση τετ-α-τετ, με τον πολύπειρο άσο να προστατεύειο ωραία την μπάλα υπό την πίεση του αντιπάλου και να πλασάρει εύστοχα.

03-01-24 20:23

66' Κίτρινη στον Μύγα.

03-01-24 20:22

63' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Άμραμπατ αντί Ελίασον και Μάνταλος αντί Τσούμπερ.

03-01-24 20:19

62' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία έβγαλε στον Γκατσίνοβιτς που έπιασε με τη μια το σουτ με τον Κόστιτς να αποκρούει με τα πόδια.

03-01-24 20:18

59' Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ αλλά είναι οφσάιντ.

03-01-24 20:16

58' Ευκαιρία για τον Βόλο: Ο Στάνκοβιτς και πάλι κάνει καταπληκτική επέμβαση σε γυριστή κεφαλιά του Ασλανίδη.

03-01-24 20:11

55' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Τσούμπερ πλάσαρ από κοντά, αλλά η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

03-01-24 20:10

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Γκαρσία σκοράρει από τα 11 βήματα.

03-01-24 20:06

50' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Περράκης κλήθηκε από το VAR να δει για χέρι του Τάχατου.

03-01-24 19:58

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

03-01-24 19:45

03-01-24 19:43

44' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από αντεπίθεση, ο Πινέδα βρήκε πεδίο βολής εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

43' Νέα Ευκαιρία για Βόλο: Και πάλι ο Στάνκοβιτς σώζει. Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ασλανίδης έπιασε καρφωτή κεφαλιά, με τον Αυστριακό τερματοφύλακα να δείχνει και πάλι τα αντανακλαστικά του! Η φάση ελέγχθηκε για το εάν έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή.

03-01-24 19:40

43' Ευκαιρία για τον Βόλο: Ύστερα από κόρνερ και λανθασμένη απομάκρυνση της μπάλας, ο Ντέλετιτς έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, αλλά ο Στάνκοβιτς ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε σε κόρνερ.

Υπενθυμίζεται, ότι ο Λιβάι έχει σκοράρει στα τέσσερα τελευταία ματς που έχει σκοράρει με την ΑΕΚ.

03-01-24 19:39

40' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα Γκατσίνοβιτς από αριστερά, ο Γκαρσία πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έξυσε το δεξί δοκάρι.

03-01-24 19:38

39' Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Κίτσος αντί του τραυματία Άλχο.

03-01-24 19:37

39' Σέντρτα του Σιμάνσκι από αριστερά, η άμυνα του Βόλου κόβει.

Τραυματισμός για τον Άλχο. Δεν μπορεί να πατήσει το πόδι του, δύσκολα θα συνεχίσει. Προς το παρόν με δέκα ο Βόλος.

03-01-24 19:36

03-01-24 19:33

35' Κίτρινη ο Σιμάνσκι, καθώς έβαλε το χέρι του για να ανακόψει επίθεση του Βόλου.

03-01-24 19:32

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Λιβάι Γκαρσία με διπλή προσπάθεια μέσα στην περιοχή ανοίγει το σκορ.

03-01-24 19:30

31' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκατσίνοβιτς εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, βρήκε τον Πήλιο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον νεαρό άσο να πιάνει μονοκόμματο σουτ στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

03-01-24 19:21

25' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Ελίασον από δεξιά, ο Γκατσίνοβιτς δεν έπιασε γεμάτα τη μπάλα με αποτέλεσμα να μην βρει στόχο.

03-01-24 19:20

Στο ριπλέι φάνηκε, ότι δεν υπάρχει παράβαση.

03-01-24 19:17

19' Φωνές για πέναλτι στον Πήλιο από πλευράς ΑΕΚ

03-01-24 19:16

15' Κίτρινη στον Άλχο για σκληρό μαρκάρισμα στον Πήλιο.

03-01-24 19:11

15' Σέντρα του Ελίασον από δεξιά, ο Γκατσίνοβιτς δεν κατάφερε να πιάσει το ψαλιδάκι!

03-01-24 19:08

9' Ο Ελίασον κερδίζει την μπάλα, ωστόσο εν συνεχεία το γέμισμα του Ρότα δεν βρήκε στόχο.

03-01-24 19:04

7' Ωραία συρτή σέντρα του Πήλιου, παρέμβαση Ασλανίδη και κόρνερ για την ΑΕΚ.

4' Σέντρα του Άλχο από δεξιά, δεν ανησυχεί ο Στάνκοβιτς.

03-01-24 19:00

Το μήνυμα της ΠΑΕ ΑΕΚ κατά της βίας στα γήπεδα. Υπενθυμίζεται, ότι μέχρι τον Φεβρουάριο ο κόσμος θα μείνει εκτός γηπέδων από τα ματς της Super League λόγω των μέτρων της κυβέρνησης μετά τα επεισόδια στου Ρέντη και τον θανάσιμο τραυματισμό του 31χρονου αστυνομικού, Γιώργου Λυγγερίδη.

1' Σέντρα στο ματς

03-01-24 18:53

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος – Ελίασον, Σιμάνσκι, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς – Γκαρσία, Τσούμπερ.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Τάχατος, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας, Άλχο, Τρουιγέ, Κόμπα, Ντέλετιτς, Γκαρσία, Μωραΐτης.

03-01-24 18:25

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης

Α' Βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος

Β' Βοηθός: Γεώργιος Χριστακόγλου

4ος διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας

VAR: Ευάγγελος Μανούχος

Ο Ματίας Αλμέιδα δεν υπολογίζει στους Χατζισαφί, Μοχαμαντί, Μουκουντί, Ζίνι που θα έχουν μακροχρόνιες υποχρεώσεις με τις εθνικές ομάδες τους. Οπότε η σύνθεση της Ένωσης για το παιχνίδι της Νέας Φιλαδέλφειας έχει κάποια πρόσωπα αρκετά φρέσκα, όπως του Σταύρου Πήλιου που θα καλύψει το αριστερό άκρο της άμυνας. Παράλληλα, ο Στάνκοβιτς επέστρεψε στην εστία, όπως και ο Πινέδα στη μεσαία γραμμή.

Στις υπόλοιπες θέσεις, ο Ρότα θα καλύψει το δεξί άκρο της άμυνας και στα στόπερ, ο Κάλενς πήρε θέση δίπλα στον Βίντα. Ο Σιμάνσκι θα έχει ρόλο κόφτη στη μεσαία γραμμή, Γκατσίνοβιτς-Ελίασον τοποθετήθηκαν στις πτέρυγες και επιθετικό δίδυμο θα παίξουν ο Τσούμπερ με τον Γκαρσία.