2:1

Παναιτωλικός

07-01-24 19:02

Τέλος, ο Παναθηναϊκός πήρε μία εξαιρετικά δύσκολη και αγχωτική νίκη!

90'+5' Κίτρινες σε Μλάντεν και Γεντβάι.

07-01-24 19:01

95' Εκτελεί ο Σενγκέλια το φάουλ, αποκρούει ο Λοντίγκιν και κρατάει τη νίκη του Παναθηναϊκού

07-01-24 19:00

Πιέζει ο Παναιτωλικός στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης!

07-01-24 18:58

92' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Σενγκέλια και 2-1! Θρίλερ στη Λεωφόρο

07-01-24 18:55

89' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Σκόρερ και πάλι ο Σπόραρ! Ο Ζέκα έκλεψε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και έδωσε στον Τζούριτσιτς, ο οποίος μοίρασε για τον Σπόραρ που εκτέλεσε στην απέναντι γωνία

07-01-24 18:54

07-01-24 18:53

88' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καπίνο διώχνει δύσκολα το σουτ του Σπόραρ

07-01-24 18:46

Στο έδαφος ο Χουάνκαρ, ανησυχία στο Τριφύλλι

07-01-24 18:44

80' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Τζούριτσιτς!

07-01-24 18:43

78' Ο Μπελεβώνης αντικαθιστά τον τραυματία Μαυρία

07-01-24 18:41

77' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μαυρία

07-01-24 18:40

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπερνάρ αντί Ιωαννίδη και αλλαγή συστήματος

07-01-24 18:31

74' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν, με τον Λοντίγκιν να απογειώνεται για να αποκρούσει σε κόρνερ την κεφαλιά του Πέδρο!

07-01-24 18:25

62' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό! Ζοάο Πέδρο, Χουάνπι και Φρεντ στις θέσεις των Καρέλη, Χατζηθεοδωρίδη και Πέρες

Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι

07-01-24 18:20

59' Σέντρα σουτ του Χουάνκαρ θα διώξει σε κόρνερ ο Καπίνο

07-01-24 18:17

55' Κίτρινη κάρτα στον Τζούρισιτς

07-01-24 18:16

Μετά από σέντρα του Αϊτόρ η μπάλα θα φτάσει στον Χουάνκαρ, που θα κάνει νέο γέμισμα μέσα από την περιοχή και τον Σπόραρ με κεφαλιά να κάνει το 1-0!

07-01-24 18:15

51' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

07-01-24 18:11

49' Σουτ του Μπαλτασάρα θα μπλοκάρει ο Λοντίγκιν

07-01-24 18:10

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

07-01-24 18:09

Με 4-4-2 στο δεύτερο ημίχρονο οι Πράσινοι μετά τις αλλαγές

07-01-24 18:08

46' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τους Μαντσίνι, Βιλένα εκτός και τους Σπόραρ, Αϊτόρ στις θέσεις τους

Απομάκρυναν οι αμυντικοί των Πρασίνων

45+1' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

07-01-24 17:48

45' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου

07-01-24 17:46

43' Κίτρινη κάρτα για τον Πέρες

07-01-24 17:42

41' Σουτ από τον Ιωαννίδη θα περάσει άουτ!

07-01-24 17:41

Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

07-01-24 17:40

36' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

07-01-24 17:32

35' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μετά από πάσα του Βαγιαννίδη, ο Μαντσίνι θα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

07-01-24 17:30

07-01-24 17:29

Μετά από ωραία κομπίνα στην εκτέλεση κόρνερ ο Χουάνκαρ θα γυρίσει παράλληλα την μπάλα, με τον Βαγιαννίδη να κάνει, μόνος του, την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

24' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

07-01-24 17:27

24' Νέο κόρνερ για τους Πράσινους

07-01-24 17:26

07-01-24 17:23

21' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

07-01-24 17:20

18' Σουτ από τον Καρέλη, από πλάγια θέση, θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Λοντίγκιν

07-01-24 17:17

14' Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού. ο Ιωαννίδης, έβγαλε για τον Τζούρισιτς πλάγια αριστερά, εκείνος έκανε το γύρισμα, ο Μαντσίνι μπήκε στην φάση, ο αμυντικός πρόλαβε, η μπάλα κόντραρε στον Αργεντινό και κατέληξε στην αγκαλιά του Καπίνο.

07-01-24 17:16

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μετά από κακή απομάκρυνση των αμυντικών του Παναθηναϊκού, ο Μαυρίας θα πιάσει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Λοντίγκιν!

07-01-24 17:13

11' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

07-01-24 17:08

8' Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού που κόντραρε στα σώματα.

07-01-24 17:07

2' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά, με τον Ιωαννίδη να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει λίγο άουτ!

07-01-24 17:05

2' Στο έδαφος ο Μαυρίας μετά από μαρκάρισμα του Χουάνκαρ

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

07-01-24 17:03

Η καθυστέρηση έναρξης της αναμέτρησης οφείλεται στο γεγονός ότι ο Στέφανος Καπίνο έπρεπε να αλλάξει φανέλα.

07-01-24 16:55

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

07-01-24 16:34

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βασίλης Φωτιάς. Βοηθοί του είναι οι Νικολακάκης και Παπαδάκης. Τέταρτος είναι ο Παπαπέτρου. Στο VAR βρίσονται οι Περράκης και Πάτρας.

07-01-24 16:33

Ο Φατίχ Τερίμ δεν θα έχει στην διάθεσή του τους τραυματίες Σένκεφελντ, Παλάσιος, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον, καθώς και τους τιμωρημένοι Ρούμπεν Πέρεθ και Βέρμπιτς.

07-01-24 16:32

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Καπίνο, Οικονόμου, Μλάντεν, Μαλής, Μαυρίας, Πέρες, Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Λιάβας, Σενγκέλια, Καρέλης.

07-01-24 16:31

H ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Γεντβάι, Αράο, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Ζέκα, Τσέριν, Βιλένα, Μαντσίνι, Τζούρισιτς, Ιωαννίδης.

07-01-24 16:30

O αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 17:00, στην άδεια Λεωφόρο και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sports 1HD.

07-01-24 16:29

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό για την 17η αγωνιστική της φετινής Super League.