Τέλος αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 4-0

14-01-24 22:14

90΄ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

14-01-24 22:10

86' Δοκάρι ο Μπράντον για τον ΠΑΟΚ από το ύψος του πέναλτι! Δεν τον θέλει σήμερα τον Ισπανό...

14-01-24 22:07

83' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Μπράντον θα νικηθεί από τον Κλέιμαν με θεσή πλασέ σε τετ α τετ

14-01-24 22:06

Το 3-0 του ΠΑΟΚ με τον Τζίμα

14-01-24 22:04

79' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Λύρατζης στη θέση του Σάστρε

14-01-24 22:00

76' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μαγεία Κωνσταντέλια που άδειασε δύο αμυντικούς με μία κίνηση, γύρισε για τον Τόμας και αυτός αστόχησε από τη μικρή περιοχή!

14-01-24 21:59

73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Αντόνιο στη θέση του Οζντόεφ

14-01-24 21:58

71' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ, Λιάσος στη θέση του Μπακαδήμα και Έφορντ αντί του Καραχάλιου.

14-01-24 21:57

71' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Ριένστρα να σπάει αριστερά στον Ροσέρο που έκανε γύρισμα αλλά κανείς δεν βρήκε τη μπάλα.

14-01-24 21:56

Στο αθηναϊκό ντέρμπι, ο Παναθηναϊκός γυρίζει το ματς και προηγείται 2-1 της ΑΕΚ

14-01-24 21:55

Το 2-0 του ΠΑΟΚ με τον Μεϊτέ

67' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μπράντον αντί Τζίμα, Κωνσταντέλιας στη θέση του Μουργκ και Ζίβκοβιτς αντί Ντεσπόντοφ.

14-01-24 21:54

Ο Σάστρε επιχείρησε παράλληλη σέντρα, ο Ριένστρα έβαλε την κόντρα και άλλαξε την πορεία της μπάλας... κρεμώντας άθελά τον Κλέιμαν!

14-01-24 21:50

66' ΓΚΟΛ! 4-0 ο ΠΑΟΚ με αυτογκόλ του Ριένστρα

14-01-24 21:49

62' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ, Ροσέρο και Μπάλαν αντικαθιστούν τους Λεό και Κόντε.

14-01-24 21:42

62' Άστοχο το μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Τάισον με το δεξί

14-01-24 21:41

Το πέναλτι που ζήτησε ο ΠΑΟΚ στο 40'

14-01-24 21:40

Ο Σάστρε έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τζίμας πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ξεφεύγοντας από την άμυνα του ΠΑΣ και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

53' ΓΚΟΛ! 3-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Τζίμα!

14-01-24 21:38

52' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά από κόρνερ και κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Κεντζιόρα έκανε προβολή από τη μικρή περιοχή στο δεύτερο δοκάρι και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

14-01-24 21:37

50' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζίμας έφυγε τετ α τετ και πλάσαρε με το δεξί, μεγάλη απόκρουση Κλέιμαν με το πόδι!

14-01-24 21:36

Από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, με τον Μεϊτέ να επιχειρεί σέντρα αλλά να βρίσκει εστία... κατά λάθος αιφνιδιάζοντας τον Κλέιμαν!

14-01-24 21:35

49' ΓΚΟΛ! 2-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Μεϊτέ!

Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά στο δεύτερο μέρος και ψάχνει δεύτερο γκολ

14-01-24 21:32

47' Σέντρα του Οζντόεφ, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν

14-01-24 21:18

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα

14-01-24 21:17

Το γκολ του Μπάμπα για το 1-0 του ΠΑΟΚ στο 29'

Λήξη στο πρώτο ημίχρονο: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 με το γκολ του Μπάμπα στο 29'

14-01-24 21:15

45+1' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Λεό έφυγε τετ α τετ με τον Κοτάρσκι αλλά σούταρε άουτ με το αριστερό

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

14-01-24 21:12

44' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελέστηκε γρήγορα φάουλ έξω από την περιοχή, ο Σάστρε έκανε μία επικίνδυνη σέντρα-σουτ από δεξιά αλλά ο Κλέιμαν αποσόβησε τον κίνδυνο.

14-01-24 21:10

Για μαρκάρισμα του Εραμούσπε στον Τζίμα διαμαρτυρήθηκε ο ΠΑΟΚ για πέναλτι. Δεν υπάρχει τίποτα σύμφωνα με τον διαιτητή, δεν παρεμβαίνει ούτε ο VAR

14-01-24 21:03

40' Πτώση του Τζίμα στη μεγάλη περιοχή, ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για πέναλτι

33' Ατομική ενέργεια και πλασέ Μεϊτέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, κόντρα στον Μπακαδήμα και κόρνερ

Στο αθηναϊκό ντέρμπι, ο Παναθηναϊκός ισοφαρίζει την ΑΕΚ σε 1-1 με γκολ του Γεντβάι

14-01-24 21:02

Αξίζει να σημειωθεί πως ο αριστερός μπακ Μπάμπα σκοράρει για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι του ΠΑΟΚ!

14-01-24 21:01

Η διπλή ευκαιρία με Τζίμα και Κουλιεράκη στο 20'

14-01-24 20:59

Ο Κλέιμαν κάνει μεγάλη απόκρουση σε δυνατό σουτ του Ντεσπόντοφ, αλλά στην επαναφορά ο Μπάμπα πλασάρει από τη μικρή περιοχή με το αριστερό και ανοίγει το σκορ!

14-01-24 20:58

29' ΓΚΟΛ! 1-0 ο ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Μπάμπα!

14-01-24 20:51

Στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό, η Ένωση προηγείται 1-0 με σκόρερ τον Λιβάι Γκαρσία

14-01-24 20:50

Ο Κλέιμαν κάνει μεγάλη απόκρουση σε προβολή του Τζίμα από τη μικρή περιοχή και στη συνέχεια ο Κουλιεράκης σουτάρει από πλάγια θέση, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

14-01-24 20:45

20' Κερδίζει το 5ο κόρνερ του στο ματς ο ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Ντεσπόντοφ και παρέμβαση του Μπακαδήμα

14-01-24 20:40

15' Μετά το δυναμικό ξεκίνημα του ΠΑΣ, ο ΠΑΟΚ έχει πάρει τη συντριπτική κατοχή της μπάλας και ψάχνει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή

14-01-24 20:33

8' Κόρνερ του Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, απομακρύνει με κεφαλιά ο Εραμούσπε.

14-01-24 20:32

3' Κάθετη πάσα για τον Λεό, που χάνει το κοντρόλ ενώ θα μπορούσε να βγει τετ α τετ με τον Κοτάρσκι!

14-01-24 20:31

Με τη συμπλήρωση ενός λεπτού αγώνα, ο Λεό πέρασε στο σπριντ σαν... σταματημένο τον Κουλιεράκη, πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε παράλληλα από την εστία!

14-01-24 20:30

1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!

14-01-24 20:27

Σέντρα στο παιχνίδι

14-01-24 20:16

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

14-01-24 20:15

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 38 βαθμούς, ισόβαθμος με την ΑΕΚ και στο -2 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Ο ΠΑΣ είναι στη 13η θέση με 12 πόντους, ισόβαθμος με την ουραγό Κηφισιά.

14-01-24 20:08

Ρέφερι της αναμέτρησης θα είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) με βοηθούς τους Τρύφωνα Πετρόπουλο (Αρκαδίας) - Ανδρέα Φωτόπουλο (Αθηνών) και τέταρτο τον Κωνσταντίνο Κατοίκο (Αθηνών).

Στο VAR βρίσκεται ο Στέφανος Κουμπαράκης (Kυκλάδων) με AVAR τον Μιχαήλ Παπαδάκη (Ηρακλείου) ενώ παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας).

14-01-24 20:07

Ο Μιχάλης Γρηγορίου κατεβάζει τοΠΑΣ με 3-5-2. Τερματοφύλακας θα είναι ο Κλέιμαν ενώ στόπερ θ' αγωνιστούν οι Μπακαδήμας, Παντελάκης και Εραμούσπε με ακραίους μπακ χαφ τους Σόρια (δεξιά) - Κιάκο (αριστερά)- Την τριάδα των χαφ απαρτίζουν οι Καραχάλιος, Τζίνο και Ριένστρα. Τέλος επιθετικό δίδυμο θα είναι οι  Λεό (δεξιά) και Κόντε (αριστερά).

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου παρατάσσει τον ΠΑΟΚ σε σύστημα 4-2-3-1. Τερματοφύλακας θα είναι ο Κοτάρσκι ενώ από τα δεξιά προς τ' αριστερά της άμυνας θ' αγωνιστούν οι Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης και Μπάμπα. Τις δύο θέσεις των χαφ καταλαμβάνουν οι Οζντόεφ (δεξιά) - Μεϊτέ (αριστερά) και στις πτέρυγες θ' αγωνιστούν οι Ντεσπόντοφ (δεξιά) - Τάισον (αριστερά) με τον Μουργκ σ' ελεύθερο ρόλο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο, Τζίμα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γρηγορίου): Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος, Καραχάλιος, Τζίνο, Μπακαδήμας, Ριένστρα, Λεό, Κόντε.

Στον πάγκο: Αθανασίου, Μπορταγκαράι, Πανάγου, Κύρκος, Λιάσος, Μπεγκάλα, Ροσέρο, Έφορντ, Μπάλαν.

14-01-24 20:06

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιορα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Μουργκ, Τζίμας.

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Μάρκος Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Μπράντον.

14-01-24 20:04

Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα για τη 18η αγωνιστική της Super League