Χαμένο πέναλτι για τον Αράο! Έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

21-02-24 22:05

Ο Ντραγκόφσκι αποκρούει το πέναλτι του Ντραγκόφσκι

Και τώρα ο Οζντόεφ στην άσπρη βούλα.

21-02-24 22:04

Ο Λημνιός χάνει το πέναλτι! Ο άνθρωπος που έγινε ήρωας στο 129' κάνοντας το 1-2, τώρα κινδυνεύει να είναι ο μοιραίος.

21-02-24 22:03

Ο Ντραγκόφσκι νικά τον Ντεσπότοφ 4-4

Ντεσπότοφ στην εκτέλεση.

21-02-24 22:02

Ο Μλαντένοβιτς κάνει το 4-4 και τώρα το τελευταίο πέναλτι.

Ο Μεϊτέ κάνει το 3-4

21-02-24 22:01

Ο Κώτσιρας το 3-3 παρότι ο Κοτάρσκι έπεσε στη σωστή γωνία και ακούμπησε τη μπάλα.

21-02-24 21:53

Ο Σπόραρ σημαδεύει στο κέντρο, ο Κοτάρσκι αποκρούει με τα πόδια.

21-02-24 21:50

Τέλος παράτασης, πάμε πέναλτι.

21-02-24 21:46

120'+9 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Ο Λημνιός μετά από πάσα του Αράο μειώνει σε 1-2 και στέλνει το ματς στα πέναλτι. Δεν το πανηγύρισε ο παίκτης που σκόραρε εναντίον της πρώην ομάδας του.

21-02-24 21:45

120'+6' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Μαντσίνι από κοντά με κεφαλιά, ο Κουλιεράκης σώζει πάνω στη γραμμή

21-02-24 21:44

21-02-24 21:42

21-02-24 21:41

Έξι λεπτά καθυστερήσεις

21-02-24 21:40

Στον Μπάμπα τοποθετήθηκε κολάρο. Ο παίκτης μπήκε με φορείο σε ασθενοφόρο και έφυγε για νοσοκομείο.

21-02-24 21:39

Για τον Μπάμπα κλήθηκε μέχρι και απινιδωτής.Τώρα ήρθε το ασθενοφόρο. Ο παίκτης κουνάει τα χέρια του. Δείχνει να έχει πλέον τις αισθήσεις του.

21-02-24 21:37

Χειροκροτούν στη Λεωφόρο για τον Γκανέζο. Έχει κληθεί και ασθενοφόρο. Φάνηκε να έχει χάσει τις αισθήσεις του πριν προσγειωθεί στο έδαφος ο Μπάμπα.

21-02-24 21:30

SOS! Ο Μπάμπα έμεινε στο έδαφος. Φαίνεται να έχει πρόβλημα σοβαρό. Όλοι γύρω από τον παίκτη του ΠΑΟΚ.

111' Kίτρινη κάρτα στον Μουργκ που έκανε μαρκάρισμα από πίσω στον Κώτσιρα.

21-02-24 21:29

110' Aλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας δίνει τη θέση του στον Μάρκος Αντόνιο.

21-02-24 21:28

108' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με τον Βαγιαννίδη να βλέπει την κίνηση του Μαντσίνι, αυτός γύρισε, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Μπακασέτα που "όπλισε" σούταρε με το αριστερό, αλλά αστόχησε.

21-02-24 21:25

107' Ο Μλαντένοβιτς πήρε μέτρα από τα αριστερά, σέντραρε, αλλά η μπάλα κατευθείαν στον Κοτάρσκι.

106' Ετοιμάζει αλλαγή ο Φατίχ Τερίμ, με τον Μπερνάρ να δίνει τη θέση του στον Γερεμέγεφ.

21-02-24 21:23

Έναρξη δευτέρου μέρους

21-02-24 21:22

Λήξη πρώτου μέρους της παράτασης

21-02-24 21:21

105'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπότοφ, ο Κεντζιόρα με κεφαλιά κάνει το 0-2, δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.

21-02-24 21:20

105' Σουτ του Ντεσπότοφ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

21-02-24 21:18

103' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Κωνσταντέλιας βρήκε πεδίο βολής εκτός περιοχής, σούταρε με τη μπάλα να παίρνει ύψος και να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Ντραγκοφσκι.

21-02-24 21:07

101' Κάθετη μπαλιά του Κώτσιρα για τον Λημνιό, ο Κοτάρσκι διάβασε τη φάση βγήκε στη γωνία της περιοχής και με τάκλιν έδιωξε σε άουτ.

21-02-24 21:02

Σέντρα στην παράταση

21-02-24 21:00

Τέλος κανονικής διάρκειας! Πάμε παράταση.

21-02-24 20:59

90'+4' Εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ, η μπάλα χτυπάει στο τείχος και έφυγε κόρνερ.

21-02-24 20:56

90'+3' Φάουλ σε καλό σημείο για Παναθηναϊκό

21-02-24 20:53

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Κίτρινη στον Μεϊτέ

21-02-24 20:52

86' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Ο Κωνσταντέλιας έβγαλε τον Οζντόεφ σε θέση βολής απέναντι από τον Ντραγκόφσκι από θέση αριστερά και διαγώνια στην περιοχή αλλά ο Ρώσος σημάδεψε άουτ

21-02-24 20:51

84' Αλλαγές στο ματς. Μαντσίνι και Λημνιός στο ματς. Βιλένα και Παλάσιος περνούν εκτός.

84' Σωτήριο κόψιμο του Αράο σε κάθετη που έβγαλε ο Μεϊτέ στον Ντεσπόντοφ.

21-02-24 20:49

82' Κίτρινη στον Παλάσιος για διαμαρτυρία μετά από φαουλ που κέρδισε από τον Μπάμπα.

21-02-24 20:44

81' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους. Από τα αριστερά η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντέλια στον άξονα, αυτός διένυσε λίγα μέτρα σούταρε εκτός περιοχής, αλλά την έστειλε άουτ.

21-02-24 20:42

76' Αλλαγή για Παναθηναϊκό: Έξω ο Ιωαννίδης και ο Ζέκα. Άρα μετατοπίζεται στα χαφ ο Κώτσιρας και ο Βαγιαννίδης πάει δεξιός μπακ.

21-02-24 20:39

73' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Σαμάτα, Ντεσπόντοφ και Οζντόεφ στο ματς. Έξω Τόμας, Σβαμπ και Τάισον.

21-02-24 20:38

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ο Γιόνι Ότο έβγαλε καταπλήκτρική σέντρα και ο Ζίβκοβιτς με γυιριστό πλασέ με το δεξί άνοιξε το σκορ.

21-02-24 20:37

71' Εκτέλεσε το φάουλ ο Μπακασέτας, βγήκε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.

69' Φάουλ του Μπάμπα στον Παλάσιος ο οποίος πιάνει το κεφάλι του. Στα δεξιά η στατική φάση για τον Παναθηναϊκό.

21-02-24 20:31

68' Φάουλ του Ζέκα και κίτρινη κάρτα. Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να γεμίσει την περιοχή του Παναθηναϊκού.

21-02-24 20:27

64' Σουτ του Μεϊτέ άουτ

21-02-24 20:26

21-02-24 20:21

59' Σκληρό μαρκάρισμα του Σβαμπ στον Μπακασέτα. Φάουλ για τον Παναθηναϊκό στο κέντρο προς δεξιά πήγε ανεκμετάλλευτο

21-02-24 20:20

51' Κίτρινη κάρτα στον Μεϊτέ που τράβηξε τη φανέλα του Μπερνάρ.

21-02-24 20:12

49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το φάουλ του Ζίβκοβιτς να βρίσκει τον Τόμας, αυτός σούταρε, ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε, στην επαναφορά ο Κωνσταντέλιας σούταρε με τον Ζέκα να διώχνει σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

21-02-24 19:43

42' Νέο φάουλ, τρίτο διαδοχικό για τον ΠΑΟΚ. Έξω από την περιοχή στο μέσο με τη σέντρα προς τα δεξιά.

21-02-24 19:38

36' Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό! Αρχικά από πάσα του Κώτσιρα στον Παλάσιος, η μπάλα έφτασε στον Ιωαννίδη που πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά ο Κεντζιόρα έβαλε το στοπ. Στη συνέχεια, όμορφο 1-2 του Μπερνάρ με τον Μλαντένοβιτς, ο Σέρβος έκανε την κούρσα από τα αριστερά, πάσαρε στον άξονα, εκεί που ο Μπακασέτας σούταρε εκτός περιοχής, με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει.

21-02-24 19:35

Η τεράστια επέμβαση του Ντραγκόφσκι νωρίτερα στην κεφαλιά του Σβαμπ!

31' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

21-02-24 19:33

30' Ο Παλάσιος ο οποίος πήρε όμορφη κάθετη από τον Ιωαννίδη. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός.

21-02-24 19:29

28' Τρομερό σπριντ του Ζέκα που έτρεξε μισό γήπεδο για να κόψει τον Μπάμπα Ράχμαν και κέρδισε και το φάουλ!

21-02-24 19:27

21-02-24 19:26

23' Κίτρινη στον Τόμας που παρεμπόδισε τον Μλαντένοβιτς να εκτελέσει ένα φάουλ πίσω από το κέντρο.

21-02-24 19:24

20' Απείλησε ο ΠΑΟΚ ξανά, με τον Κωνσταντέλια να βρίσκει «γλυκά» τον Μπράντον, αυτός έκανε την κεφαλιά προς τον Σβαμπ που πήγε για το σουτ, αλλά έκανε «τσαφ». Άουτ η μπάλα.

21-02-24 19:22

18' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. Περίπου 10-12 μέτρα έξω από την περιοχή.

21-02-24 19:20

16' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα που σταμάτησε τον Κωνσταντέλια ο οποίος έβγαινε στην αντεπίθεση.

21-02-24 19:19

15' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, έπειτα από πίεση του Ιωαννίδη και σουτ του Παλάσιος που κόντραρε.

21-02-24 19:18

14' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα από λάθος του Μλαντένοβιτς, η μπάλα έφτασε δεξιά στον Ζίβκοβιτς που σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά-ψαράκι του Σβαμπ, σπουδαία επέμβαση του Ντραγκόφσκι!

21-02-24 19:16

Η άμυνα του Παναθηναϊκού καθάρισε, ο Ντραγκόφσκι μπλόκαρε και ο Κουλιεράκης τον εμπόδισε, κάνοντας φάουλ. Διαμαρτύρεται για κάρτα ο Πολωνός τερματοφύλακας.

21-02-24 19:15

12' Και κερδίζει τώρα ένα κόρνερ από τα δεξιά. Το δεύτερο στο ματς και αυτό για τον ΠΑΟΚ.

21-02-24 19:11

21-02-24 19:10

7' Πρώτο κόρνερ του ματς για τον ΠΑΟΚ, από τα αριστερά. Πάει ο Ζίβκοβιτς.

21-02-24 19:08

4' Πρώτη λοιπόν αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπαίνει ο Κουλιεράκης αντί του Μιχαηλίδη.

21-02-24 19:07

Ο Μιχαηλίδης δείχνει να έχει πρόβλημα. Έχει πέσει κάτω. Έπιανε τον οπίσθιο μηριαίο. Ο Λουτσέσκου ετοιμάζει εσπευσμένα τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη.

21-02-24 19:06

2' Πρώτη φορά που ο Παναθηναϊκός πλησιάζει την περιοχή του ΠΑΟΚ με το βολέ του Ντραγκόφσκι να βρίσκει δεξιά τον Παλάσιος, αυτός έκανε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι και να κατεβάσει ο Μπερνάρ.

21-02-24 19:04

Πρώτο φάουλ του ματς, από τον Σβαμπ στον Κώτσιρα.

21-02-24 19:03

Έναρξη αγώνα

21-02-24 19:02

Να σημειωθεί ότι στην αποστολή του Παναθηναϊκού μπήκε ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ.

21-02-24 19:00

Όρκος νίκης από τους παίκτες Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ!

21-02-24 18:58

Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ (Γερμανία)

Βοηθοί: Γιαν Ζάιντελ, Ράφαελ Φόλτιν (Γερμανία)

4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Κυκλάδων)

VAR: Μπένιαμιν Κόρτους (Γερμανία),

AVAR: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής)

21-02-24 18:57

Θυμίζουμε ότι ο άλλος τελικός ανάμεσα σε Άρη και Παναιτωλικό, θα διεξαχθεί στις 6/3 με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να έχει κερδίσει 1-0 στο Αγρίνιο και να έχει το προβάδισμα.

21-02-24 18:56

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό.

21-02-24 18:48

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στο βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού, με τον Τσέριν να αισθάνεται ενοχλήσεις στην προθέρμανση και τον Βιλένα να τον αντικαθιστά.

21-02-24 18:15

Με τον Μιχαηλίδη παρτενέρ του Κεντζιόρα στην άμυνα του Δικεφάλου του Βορρά θα αγωνιστεί τελικά το σύνολο του Λουτσέσκου στο ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό, ενώ ο Ρουμάνος τεχνικός άφησε στον πάγκο τον Μουργκ, βάζοντας βασικό τον Γιάννη Κωνσταντέλια.

Πιο συγκεκριμένα κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Κοτάρσκι, ενώ η τετράδα της άμυνας θα αποτελείται από τους Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδη και Μπάμπα. Στα χαφ θα αγωνιστούν οι Μεϊτέ, Σβαμπ, ενώ πίσω από τον Τόμας θα είναι οι Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας και Τάισον.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδη, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλια, Τάισον, Μπράντον Τόμας.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για τον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας και ο Φατίχ Τερίμ ''επιστρατεύει'' τον Φώτη Ιωαννίδη για τη μεγάλη ρεβάνς της Λεωφόρου!

Ο Τούρκος τεχνικός αρχίζει τον αγώνα με τον Μπαρτολομιέι Ντραγκόφσκι στην εστίας, τους Κώτσιρα, Γεντβάι, Αράο, Μλαντένοβιτς τετράδα στην άμυνα ενώ στο κέντρο δεσπόζουν οι Ζέκα, Τσέριν. Μπροστά τους είναι οι Παλάσιος, Μπακασέτας και Μπερνάρ με τον Ιωαννίδη να επανέρχεται στην κορυφή της επίθεσης!