2:1

Αστέρας Τρίπολης

25-02-24 19:53

Τέλος! Σπουδαία και αγχωτική νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό!

95' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ποντένσε κάνει την κούρσα, περνάει δύο αντιπάλους, πιάνει και το σουτ εντός περιοχής, όμως ο Τσιφτσής διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

25-02-24 19:48

90+3' Σουτ ο Γιόβετιτς, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις!

90' Ψάχνει αντίδραση ο Αστέρας!

25-02-24 19:47

90' Άλβαρες μέσα, έξω ο Χουχούμης

Μεγάλη αγωνία στον πάγκο του Ολυμπιακού, σέντρα και 2-1!

25-02-24 19:46

Αναμένουμε και το VAR για το αν ήταν σε θέση οφσάιντ ο σκόρερ

25-02-24 19:45

Μετά από υπέροχη συνεργασία των Όρτα, Τσικίνιο, Ποντένσε, ο Ελ Κααμπί σε κενή εστία μετά από γύρισμα του Όρτα γράφει το 2-1. Όλη η μαγεία της φάσης είναι το ΤΑΚΟΥΝΑΚΙ του Ποντένσε!!!

25-02-24 19:41

87' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Κααμπί! Δεν σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ

25-02-24 19:39

83' Ο Ολυμπιακός ψάχνει το γκολ νίκης, όμως αφήνει πολλά κενά πίσω και οι φιλοξενούμενοι χτυπούν συνεχώς στην κόντρα!

25-02-24 19:38

81' Κίτρινη ο Αλάγκμπε

25-02-24 19:37

79' Ναβάρο έξω, Γιόβετιτς μέσα

25-02-24 19:35

79' Γκολ ο Ολυμπιακός και 1-1! Ο Ελ Κααμπί σημαδεύει σωστά και οι Πειραιώτες ισοφαρίζουν

Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Ελ Κααμπί

25-02-24 19:34

Πέναλτι δίνει ο Φωτιάς αφού είδε το VAR, έξαλλοι οι παίκτες του Αστέρα!

25-02-24 19:33

Πριν από το γκολ που ακυρώθηκε, ο Ποντένσε είχε ζητήσει πέναλτι σε μαρκάρισμα εντός περιοχής και φαίνεται να υπάρχει παράβαση. Πάει να το δει ο Φωτιάς

25-02-24 19:31

75' Σκόραρε ο Ελ Κααμπί αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ! Σωστή απόφαση

25-02-24 19:29

72' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Εξαιρετική συνεργασία Τσκίνιο, Φορτούνη, Ροντινέι, με τον Βραζιλιάνο να πιάνει σουτ και τον Τσιφτσή να διώχνει σε κόρνερ.

25-02-24 19:28

70' Παλάσιος, Γκος μέσα, έξω Χριστόπουλος, Γιαμπλόνσκι.

25-02-24 19:27

70' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, που βγήκε στην κόντρα αλλά ο Βέσο ανέκοψε την προσπάθειά τους.

25-02-24 19:26

68' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Ο Ροντινέι έκανε την σέντρα, σωτήρια επέμβαση του Καρμόνα που διώχνει με κεφαλιά!

25-02-24 19:22

67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

63' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Βολίδα του Ποντένσε, μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

58' Μέσα Μιριτέλο, Καλτσάς, έξω οι Μάντζης, Σίτο.

25-02-24 19:14

58' Σέντρα ο Ποντένσε, μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

56' Ο Ελ Κααμπί περνάει στο ματς, στη θέση του Ιμπόρα.

25-02-24 19:11

54' Πήρε την κεφαλιά ο Βέζο, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής.

25-02-24 19:09

53' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Εκτέλεση φάουλ από Φορτούνη, η μπάλα πέρασε πολύ κοντά από το δεξί δοκάρι του Τσιφτσή και κατέληξε άουτ.

25-02-24 19:03

50' Προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ ο Ολυμπιακός και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

25-02-24 18:52

Έναρξη δευτέρου μέρους

25-02-24 18:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

25-02-24 18:42

45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ

Ωραία σέντρα ο Κρέσπι, ο Γιαμπλόνσκι με ωραίο πλασέ νικάει τον Πασχαλάκη για το 1-0!

25-02-24 18:40

43' Ο Ναβάρο σκόραρε, μετά από μπαλιά του Φορτούνη, το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ, επειδή βρήκε τον Ιμπόρα που ήταν σε θέση οφσάιντ.

Παραλίγο να κάνουν τη ζημιά εδώ οι Αρκάδες.

25-02-24 18:31

40' Ευκαιρία για Αστέρα: Ύστερα από κεφαλιά του Χριστούπολου, ο Γιαμπλόνσκι έκανε την προβολή, αλλά πρόλαβε ο Πασχαλάκης και έδιωξε και ο Κάρμο στη συνέχεια απομάκρυνε.

25-02-24 18:26

32' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Σουτ του Φορτούνη με το δεξί, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

25-02-24 18:22

27' Δυνατό σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα ψηλά άουτ.

25-02-24 18:18

22' Βολίδα του Καμπράλ, η μπάλα περνάει ξυστά πάνω από την εστία του Τσιφτσή, αλλά θεωρείται ως μη γενόμενη.

19' Μακρινό σουτ του Καμπράλ, μπλόκαρε ο Τσιφτσής.

25-02-24 18:13

17' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Γέμισμα του Ροντινέι από δεξιά, ο Ναβάρο πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

15' Σουτ ο Ιμπόρα, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής.

25-02-24 18:11

13' Σέντρα ο Καμπράλ, η μπάλα πέρασε από όλους και στη συνέχεια άουτ.

11' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Κρέσπι έκανε τη σέντρα, ο Χουχούμης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

25-02-24 18:05

7' Σέντρα ο Ροντινέι, βγήκε ο Τσιφτσής και μπλόκαρε.

25-02-24 18:02

6' Ακυρώνεται γκολ του Ναβάρο για οφσάιντ.

25-02-24 18:00

Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Μεϊντάνας, Νικολακάκης Τέταρτος: Τσαγκαράκης VAR: Ζαμπάλας, Νικολαΐδης

25-02-24 17:14

Ξεκίνησε το ματς

Την μισή ενδεκάδα αποφάσισε να αλλάξει ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ για τον αγώνα των Ερυθρόλευκων κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα της Super League, σε σχέση με τον αγώνα κόντρα στην Φερεντσβάρος πριν από λίγες ημέρες. ​ Πιο συγκεκριμένα κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Πασχαλάκης, με τους Ροντινέι, Μπιανκόν, Κάρμο και Ρίτσαρντς στην άμυνα. Ιμπόρα, Έσε και Όρτα η τριάδα του άξονα, με τους Φορτούνη, Καμπράλ στα εξτρέμ και τον Ναβάρο στην κορυφή της επίθεσης.

Η ενδεκάδα που θα έχει ο Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν, Κάρμο, Ρίτσαρντς, Έσε, Ιμπόρα, Όρτα, Φορτούνης, Καμπράλ, Ναβάρο