Το φετινό ταξίδι του Δικεφάλου του Βορρά σταματάει στα προημιτελικά του Conference League, με τους Βέλγους να προκρίνονται στα ημιτελικά.

18-04-24 23:53

Τέλος στην αναμέτρηση! ΠΑΟΚ - Μπριζ 0-2

18-04-24 23:50

90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου

18-04-24 23:47

87' Αλλαγή για την Μπριζ με τον Ταλμπί στη θέση του Σκόρας

84' Πλασέ του Ζιγκερνάγκελ θα περάσει άουτ

18-04-24 23:45

83' Αλλαγή για τη Μπριζ με τον Ζιγκερνάγκελ στη θέση του Φέτλεσεν

18-04-24 23:44

Την ίδια στιγμή πάντως ο κόσμος του ΠΑΟΚ συνεχίζει να φωνάζει συνθήματα στην εξέδρα

18-04-24 23:39

81' Xωρίς μεγάλες φάσεις το δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να δημιουργήσει, ενώ τους Βέλγους να μην παίρνουν ρίσκα κρατώντας το 0-2 με άνεση

18-04-24 23:38

76' Αλλαγή για τη Μπριζ με τον Οντόι αντί του Νούσα

18-04-24 23:37

Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

18-04-24 23:34

74' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

18-04-24 23:32

71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια στη θέση του Ντεσπόντοφ

18-04-24 23:30

68' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Ντεσπόντοφ που όμως ήταν αδύναμη και δεν δημιούργησε πρόβλημα

18-04-24 23:29

Για τους Βέλγους η μπάλα μετά από υπόδειξη οφσάιντ στον Ντεσπόντοφ

18-04-24 23:25

66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

18-04-24 23:24

Δεν υπάρχει πέναλτι, μιας και ο Ντεσπόντοφ ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης! Δεν υπάρχει κίτρινη στον Μπαλάντα

Η φάση ελέγχεται από το VAR

18-04-24 23:23

61' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάντα

18-04-24 23:21

60' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ για ανατροπή του Ντεσπόντοφ από τον Μπαλάντα!

18-04-24 23:19

58' Νέα καλή στιγμή για τη Μπριζ με σουτ του Μούσα να περνάει άουτ

18-04-24 23:15

56' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Οζντόεφ αντί του Μεϊτέ

18-04-24 23:12

51' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Ντεσπόντοφ, μετά από πολύ ωραία σέντρα του Τάισον να σουτάρει ψηλά, από δύσκολη θέση

18-04-24 23:10

46' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με Σαμάτα, Ζίβκοβιτς αντί των Μουργκ, Τόμας

18-04-24 23:09

18-04-24 23:05

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

18-04-24 22:42

45' Γκολ για τη Μπριζ με τον Τζουτκγκλά να παίρνει το "ριμπαόυντ" μετά από απόκρουση του Κοτάρσκι στον Σκόρας, με το τέρμα να ακυρώνεται σαν οφσάιντ!

41' Μεγάλη επέμβαση από τον Κοτάρσκι στην κεφαλιά του Τζουτγκλά

18-04-24 22:40

40' Τεράστια νέα χαμένη ευκαιρία για τη Μπριζ, καθώς μετά από κακή συνεννόηση Κοτάρσκι, Κουλιεράκη ο Βανάκεν θα πάρει την κεφαλιά μόνος του, με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ!

18-04-24 22:39

39' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

18-04-24 22:35

38' Σουτ από τον Τζουτκλά θα περάσει άουτ!

18-04-24 22:34

Οι Βέλγοι θα βγουν στην κόντρα για τρίτη φορά με τον Σκόρας να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τον Τζουτκλά με πλασέ στην κίνηση να κάνει το 0-1!

18-04-24 22:30

33' Γκολ για τη Μπριζ!

18-04-24 22:29

Πέρασε άουτ η μπάλα μετά την εκτέλεση του κόρνερ

18-04-24 22:27

28' Κόρνερ για τη Μπριζ

18-04-24 22:25

18-04-24 22:20

24' Προσπαθεί να βρει ρυθμό ο ΠΑΟΚ όμως χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής

18-04-24 22:14

18' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Μπριζ! Οι Βέλγοι βγήκαν στην κόντρα με τον Σκόρας να γυρνάει στον Τζουτκλάς, που θα σουτάρει από κοντά αλλά θα σημαδέψει πολύ ψηλά και αυτός!

18-04-24 22:10

12' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπριζ! Γύρισμα τον Μάγερ στον Φέτλεσεν που ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι θα σουτάρει πολύ ψηλά!

18-04-24 22:07

9' Πίεση ψηλά και από τις δύο ομάδες όταν αμύνονται

18-04-24 22:01

6' Εκτέλεση φάουλ με γέμισμα από τον Μούργκ δεν θα προλάβει για λίγο ο Κουλιεράκης να κάνει την προβολή

18-04-24 21:59

1' Σέντρα στη μεγάλη αναμέτρηση!

18-04-24 21:26

Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Φιορεντίνα - Πλζεν

18-04-24 21:09

18-04-24 21:08

18-04-24 20:57

Η ενδεκάδα της Μπριζ: Γιάκερς, Σάμπε, Ορντόνιες, Μπαλάντα, Σκόρας, Μέιχερ, Βέτλεσεν, Βανάκεν, Ονιεντίκα, Νούσα, Γιουτγκλά

18-04-24 20:56

18-04-24 20:53

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Ντερσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον.

18-04-24 20:47

18-04-24 20:45

Λίγο πριν την πρώτη σέντρα στην Τούμπα, πάντως, στην βελγική ομάδα υπάρχει αναταραχή μιας και όπως έγινε γνωστό ο Σκοβ Όλσεν λόγω διαφωνίας με το ιατρικό επιτελείο της Μπριζ αποχώρησε από τη Θεσσαλονίκη με προορισμό την πατρίδα του Δανία.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιταλός Νταβίντε Μάσα, με βοηθούς τους Φιλίπο Μέλι, Στέφανο Αλάσιο. Τέταρτος θα είναι ο Μάρκο Ντι Μπέλλο και στο VAR ο Αλεσάντρο Ντι Πάολο

18-04-24 20:44

Η αναμέτρηση της Τούμπας είναι sold out, ενώ στο γήπεδο υπάρχουν και πάνω από 1000 οπαδοί της Μπριζ.

18-04-24 20:43

Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι ο Δικέφαλος του Βορρά έχει ηττηθεί από την βελγική ομάδα με 1-0 μια εβδομάδα πριν, κάτι που σημαίνει ότι για να πάρει την πρόκριση χρειάζεται να επικρατήσει με δύο και πάνω γκολ, ενώ αν νικήσει με ένα τότε το παιχνίδι οδηγείται σε παράταση και πέναλτι.

18-04-24 20:41

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 22:00 στην Τούμπα και θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cosmote Sports 3HD.