2:1

Αγγλία Αγγλία

11-07-18 23:36

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Η Κροατία είναι για πρώτη φορά στην ιστορία της στον τελικό του Μουντιάλ, όπου θα συναντήσει τη Γαλλία.

11-07-18 23:33

Τελευταία φάση. Στατική. Όλη η Αγγλια στην περιοχή της Κροατίας.

11-07-18 23:31

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

11-07-18 23:30

118' Τέταρτη και τελευταία αλλαγή για την Κροατία: Ο Μπάντελι στη θέση του Μόντριτς

11-07-18 23:29

Η Αγγλία θα συνεχίσει με 10 παίκτες καθώς ο Τρίπιερ δεν μπορεί να συνεχίσει.

11-07-18 23:28

116' Σουτ του Γκροζοβιτς, ο Πίκφορντ μπλοκάρει με υπερένταση υπό την πίεση του Βίντα.

11-07-18 23:26

115' Τρίτη αλλαγή για την Κροατία, με τον Τσόρλουκα να παίρνει τη θέση του καταπονημένου Μάντζουκιτς.

11-07-18 23:25

11-07-18 23:24

112' Τέταρτη και τελευταία αλλαγή για την Αγγλία, με τον Βάρντι να παίρνει τη θέση του Γουόκερ.

11-07-18 23:20

109' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Κοιμήθηκε η άμυνα της Αγγλίας και ο Μάντζουκιτς δεν συγχωρεί μέσα από την περιοχή. Ο επιθετικός της Γιουβέντους σούταρε με το αριστερό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πίκφορντ.

11-07-18 23:15

108' Σουτ του Γκροζοβιτς μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφυγε άουτ. Κοιμήθηκε η αγγλική άμυνα στη συγκεκριμένη φάση.

11-07-18 23:13

Τέλος πρώτου ημιχρόνου παράτασης

11-07-18 23:07

105'+2' Φοβερή ευκαιρία για την Κροατία, ο Μάντζουκιτς κάνει προβολή αλλά ο Πίκφορντ βγήκε, παρεμβλήθη και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

11-07-18 23:05

101' Αλλαγή για την Κροατία: Ο Κράμαριτς αντί του Ρέμπιτς

11-07-18 23:03

99' Φοβερή ευκαιρία για την Αγγλία: Κεφαλιά του Στόουνς, ο Βρσάλκο σώζει πάνω στη γραμμή

11-07-18 22:56

97' Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία: Ο Ντάιερ στη θέση του Χέντερσον

Δεύτερη αλλαγή για την Αγγλία, με τον Ρόουζ να παίρνει τη θέση του Γιανγκ.

11-07-18 22:50

Έναρξη πρώτου μέρους παράτασης

11-07-18 22:49

Λήξη κανονικής διάρκειας του ημιτελικού. Πάμε παράταση

11-07-18 22:47

90'+2' Κεφαλιά του Κέιν άουτ

11-07-18 22:40

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

11-07-18 22:34

83' Ευκαιρία για την Κροατία: Ο Μάντζουκιτς έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, κατέβασε, σούταρε αλλά ο Πίκφορντ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

11-07-18 22:31

78' Διαγώνιο σουτ του Λινγκαρντ μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

11-07-18 22:30

74' Πρώτη αλλαγή για Αγγλία: Έξω ο Στέρλινγκ μέσα ο Ράσφορντ

11-07-18 22:29

73' Σουτ του Γκρόζοβιτς η μπάλα ψηλά άουτ.

11-07-18 22:28

72' Δοκάρι για την Κροατία με τον Πέρισιτς!

11-07-18 22:24

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Σέντρα του Βρσάλικο από τα δεξιά, ο Πέρισιτς πετάχτηκε με προβολή για να νικήσει τον Γουόκερ και τον Πίκφορντ!

11-07-18 22:22

Μόλις μία φορά στην ιστορία του Παγκοσμίου Κυπέλλου οι ημιτελικοί έληξαν με σκορ 1-0: το 2002, όταν Βραζιλία και Γερμανία απέκλεισαν Τουρκία και Νότιο Κορέα αντίστοιχα.

11-07-18 22:21

65' Ευκαιρία για την Κροατία: Ο Πέρισιτς σούταρε μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε πάνω σε Άγγλους αμυντικούς.

11-07-18 22:18

63' Καλή στιγμή για την Αγγλία, αλλά ο Στέρλινγκ δεν μπόρεσε να εκτελέσει σωστά μέσα από την περιοχή.

11-07-18 22:14

61' Σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

11-07-18 22:11

Ωραία σέντρα του Τρίπιερ για τον Κέιν,ο οποίος δεν πρόλαβε να βάλει το κεφάλι του και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα;

11-07-18 22:07

Κίτρινη στον Γουόκερ

11-07-18 22:02

48' Κίτρινη κάρτα στον Ρέμπιτς.

11-07-18 21:46

Έναρξη δευτέρου μέρους

11-07-18 21:37

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

11-07-18 21:32

36' Ευκαιρία για την Αγγλία, με τον Λίνγκαρντ να σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, όμως έστειλε έξω την μπάλα.

11-07-18 21:31

32' Ευκαιρία για την Κροατία: Σουτ του Ρέμπιτς, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Πίκφορντ.

11-07-18 21:28

30' Απίθανη ευκαιρία για την Αγγλία με τον Κέιν, που βγήκε τετ α τετ με τον Σούμπασιτς ο οποίος απέκρουσε σε πρώτο χρόνο, η μάλα στρώθηκε ξανά στον Άγγλο και κάπου εκεί η φάση διακόπηκε γιατί ο βοηθός είχε σηκωμένο το σημαιάκι.

11-07-18 21:19

Το γκολ του Τρίπιερ ήταν το 4ο πιο... γρήγορο στην ιστορία του Παγκοσμίου Κυπέλλου όσον αφορά ημιτελικούς.

11-07-18 21:14

19' Σουτ του Πέρισιτς, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ, αλλά ο Τσακίρ δεν το είδε ποτέ.

11-07-18 21:13

14' Κεφαλιά του Μαγκουάιρ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τρύπιερ, η μπάλα περασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σούμπασιτς.

11-07-18 21:12

Η Κροατία έχει χάσει την αυτοκυριαρχία της μετά το γκολ που δέχτηκε.

11-07-18 21:05

11-07-18 21:03

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τρίπιερ, ανήμπορος να αντιδράσει ο Σούμπασιτς και η Αγγλία μπαίνει μπροστά στο σκορ.

11-07-18 21:00

4' Φάουλ σε καλή θέση για την Αγγλία.

11-07-18 20:54