Facebook Pixel Τζουργκάρντεν - ΑΪΚ Στοκχόλμης: Χαμός στη Σουηδία: "Μπούκαραν" στον αγωνιστικό χώρο οι οπαδοί της ΑΪΚ - Άγριες μάχες με την αστυνομία (Vid)
| 2023-05-29 10:29:00

Ξέφυγε η κατάσταση στην αναμέτρηση της Τζουργκάρντεν με την ΑΪΚ Στοκχόλμης.

Συγκεκριμένα στο 82ο λεπτό του ντέρμπι για το σουηδικό πρωτάθλημα, οι οπαδοί της ΑΪΚ εισέβαλαν πέριξ του αγωνιστικού χώρου και συγκρούστηκαν με τις αστυνομικές δυνάμεις, που έκαναν χρήση χημικών.

Όπως ήταν φυσικό, ο αγώνας διακόπηκε για αρκετά λεπτά, με τον διαιτητή μετά από συνεννόηση με την αστυνομία και αρκετή καθυστέρηση, να συνεχίζει το ματς που έληξε 1-0 υπέρ της Τζουργκάρντεν.