Facebook Pixel Ζορίστηκε, αλλά… καθάρισε σε πέντε λεπτά η Σίτι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-08-12 21:37:00

Ζορίστηκε, αλλά… καθάρισε σε πέντε λεπτά η Σίτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί να αγχώθηκε για ένα ημίχρονο στη νεοφώτιστη Μπράιτον, όμως έχοντας… μάθει από τα λάθη των Λίβερπουλ και Τσέλσι νωρίτερα, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε το «διπλό» με 2-0, πετυχαίνοντας δύο τέρματα σε δύο λεπτά.

Στο ματς που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα του Σαββάτου, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν ανώτερη της Μπράιτον και παρότι τα βρήκε… σκούρα στο πρώτο 45λεπτο, στο φινάλε κατάφερε να πάρει τη νίκη και μάλιστα εύκολα.

Ο Σέρχιο Αγκουέρο άνοιξε το σκορ για τους "Πολίτες" στι 70’, ενώ ο Ντανκ πέτυχε αυτογκόλ διαμορφώνοντας το τελικό 0-2 στο 75’.

Θυμίζουμε, πως το μεσημέρι του Σαββάτου, σε ένα τρομερό ματς με συνεχείς ανατροπές στο σκορ και γκολ στο 94’, η Λίβερπουλ ήρθε ισόπαλη 3-3 στην έδρα της Γουότφορντ (Βίντεο ΕΔΩ), ενώ η Τσέλσι έχασε 3-2 μέσα στο γήπεδο της από την Μπέρνλι (Βίντεο ΕΔΩ)!

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Σαλτόρ, Ντάφι, Ντανκ, Σίτνερ, Μαρτς (77' Νοκέρ), Στίβενς, Πρέπερ, Μπράουν (24' Μέρφι), Χέμεντ (60' Μάρεϊ), Γκρος.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Κομπανί, Στόουνς, Οταμέντι, Φερναντίνιο, Γουόλκερ, Ντε Μπράινε, Σίλβα, Ντανίλο (68' Σανέ), Αγκουέρο (83' Μπερνάρντο Σίλβα), Γκαμπριέλ Ζεζούς (78' Στέρλινγκ).

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (11/8)

Άρσεναλ -Λέστερ 4-3 (2' Λακαζέτ, 45' Γουέλμπεκ, 83' Ράμσεϊ, 85' Ζιρού / 5' Οκαζάκι, 29', 56' Βάρντι)

Σάββατο (12/8)

Γουότφορντ - Λίβερπουλ 3-3 (8' Οκάκα, 32' Ντουκουρέ, 90'+4' Μπρίτος / 29' Μανέ, 55' πεν. Φιρμίνο, 57' Σαλάχ)

Γουέστ Μπρομ - Μπόρνμουθ 1-0 (31' Χεγκάζι)

Κρίσταλ Πάλας - Χάντερσφιλντ 0-3 (23' αυτ. Γουόρντ, 26' Μουνιέ)

Σαουθάμπτον - Σουόνσι 0-0

Τσέλσι - Μπέρνλι 2-3 (69' Μοράτα, 88' Νταβίντ Λουίζ / 24', 43' Βόουκς, 39' Γουόρντ)

Έβερτον - Στόουκ 1-0 (45' +1' Ρούνεϊ)

Μπράιτον - Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (70' Αγκουέρο / 75' Ντανκ)