Facebook Pixel "Kαλώς τα παιδιά"... 4-2! (BINTEO)
| 2013-06-18 21:16:00

"Kαλώς τα παιδιά"... 4-2! (BINTEO)

"Πελάτες" των Ισπανών και στις... Ελπίδες οι Ιταλοί, καθώς στον τελικό του EURO U21 στην Ιερουσαλήμ, oι μικροί "φούριας ρόχας" διέλυσαν με 4-2 τους Ιταλούς με πρωταγωνιστή τον Τιάγκο Αλκαντάρα που σημείωσε χατ-τρικ, κατακτώντας για δεύτερη σερί φορά την κούπα!

Ο άσος της Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό. Οι Ιταλοί απάντησαν στο 10ο με τον Ιμόμπιλε ο οποίος και ισοφάρισε σε 1-1.

Και πάλι όμως οι Ισπανοί πήραν κεφάλι στο σκορ και μάλιστα, με δύο γκολ που πέτυχαν σε διάστημα επτά λεπτών.

Στο 31ο λεπτό ο Αλκάνταρα σημείωσε το δεύτερο τέρμα του στην αναμέτρηση και στο 38ο με εύστοχο κτύπημα πέναλτι έκανε το 3-1 υπέρ των Ισπανών.

Ο Ισκο στο 66ο λεπτό με πέναλτι πέτυχε το τέταρτο τέρμα των «φούριας ρόχας». Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μπορίνι στο 79ο λεπτό.