Facebook Pixel Δώστε στον Νοβίτσκι... πέναλτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2013-06-23 20:55:00

Δώστε στον Νοβίτσκι... πέναλτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ντιρκ Νοβίτσκι συμμετείχε σε φιλανθρωπικό αγώνα ποδοσφαίρου και είπε να κάνει μία... θεαματική βουτιά!

Ο πάουερ φόργουορντ των Μάβερικς κι ο Μάνουελ Νόιερ της ποδοσφαιρικής Μπάγερν Μονάχου ήταν μπροστάρηδες σε φιλανθρωπικό αγώνα στο Βούρτζμπουργκ, παρουσία αρκετών αστέρων των γηπέδων, όπως οι Χούμελς (Ντόρτμουντ), Γκουντογκάν (Ντόρτμουντ), Ντράξλερ (Σάλκε), Ποντόλσκι (Άρσεναλ), αλλά και 11.000 θεατών στις εξέδρες του Kickers-stadion Am Dallenberg.

Άπαντες θαύμασαν τις ποδοσφαιρικές ικανότητες του 35χρονου All Star, ο οποίος δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από αρκετούς παίκτες του ποδοσφαίρου. Η απόδειξη ήρθε λίγα λεπτά πριν απ' το ημίχρονο με θεαματική... live delayed βουτιά, η οποία... ξεγέλασε τον διαιτητή και του έδωσε τη δυνατότητα να σκοράρει απ' την άσπρη βούλα απέναντι στον τερματοφύλακα των Βαυαρών.

Παρόλα αυτά το γκολ του δεν ήταν αρκετό για τους «Dirk Nowitzki Allstars» απέναντι στους «Manuel Neuer & Friends» (7-8)...

Πηγή: Gazzetta.gr