Η «βασίλισσα του βορρά» έφτασε αρκετές φορές στα καρέ του Ράφαελ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο πορτιέρο του Παναιτωλικού είπε «όχι» σε κάθε προσπάθεια των γηπεδούχων που ήταν δημιουργικοί, αλλά όχι αποτελεσματικοί.

Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα από το Αγρίνιο ισορρόπησε το παιχνίδι και πίεσε τη Βέροια, που ωστόσο και κράτησε το μηδέν, αλλά έφτασε και πιο κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ του Καλτσά, στο 79', σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Έτσι, το 0-0 έμεινε ως το τέλος...

Βέροια: Καντιμοίρης, Αποστολόπουλος (67' Γεωργιάδης), Αμαραντίδης, Ορέστες (56' Μπάρμπας), Σεντεμέντες (82' Τζημογιάννης), Οστοϊτς, Τραπ (81' Βεργώνης), Καλτσάς (84' Ναμπουχάνε), Παυλίδης (77' Γκιγέρμο), Μπαργκάν (63' Σεγούντο Ρίος), Μρντάκοβιτς (77' Μάνος)

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Γκαλο (68' Πασάς), Καλί (58' Δάρλας), Κούσας (81' Σμίλτος), Μελισσάς (46' Γκόλιας), Καλογέρης (46' Καμαρά), Θεοδωρίδης (46' Ιωάννου), Μουμίν (67' Παπουτσογιαννόπουλος), Μπελόν, Μύγας (46' Μπακάκης), Μπόγιοβιτς