Facebook Pixel Δύσκολα η Τσέλσι, ήττα για Σουόνσι
| 2013-10-06 17:37:00

Δύσκολα η Τσέλσι, ήττα για Σουόνσι

H Tσέλσι "καθάρισε" στο τελευταίο δεκάλεπτο το εκτός έδρας ματς με τη Νόριτς, ενώ η Σουόνσι υποχρεώθηκε σε ήττα 2-0 από τη Σάουθαμπτον στο "Σεντ Μέρις".

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο «έφτυσε αίμα» για να πάρει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στην εφετινή σεζόν. Ο Οσκαρ με απευθείας σουτ εντός περιοχής άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό.
Όμως τα «καναρίνια» αντέδρασαν και στο 68' ισοφάρισαν σε 1-1 με κεφαλιά του Αντονι Πίλκινγκτον. Η Νόριτς μετά το γκολ της πίεσε για τη νίκη, αλλά οι δύο αλλαγές του Ζοσέ Μουρίνιο έκαναν την διαφορά.

Ο Αζάρ που είχε μπει στο παιχνίδι στο 75' πέτυχε το 1-2 στο 85' σε αντεπίθεση ενώ ο Βραζιλιάνος, Γουλιάν, πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο με απίθανο φαλτσαριστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Bρε τους "Άγιους"!

Ο Μαουρίσιο Ποκετίνο δεν δίστασε να κάνει λόγο για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ και μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα της Σάουθαμπτον δικαιώνουν πλήρως τον Αργεντινό τεχνικό των «άγιων». Με γκολ των Ανταμ Λαλάνα και Τζέι Ροντρίγκεζ η Σάουθαμπτον νίκησε 2-0 την Σουόνσι στο «Σεντ Μέρις».
Για τους «άγιους» αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στην εφετινή σεζόν και το πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι που δεν δέχτηκαν τέρμα.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Μάντσεστερ Σίτι - Έβερτον 3-1 (17' Νεγκρέδο, 45' Αγκουέρο, 69' αυτ. Χάουαρντ / 16' Λουκακού)
Χαλ - Άστον Βίλα 0-0
Λίβερπουλ - Κρίσταλ Πάλας 3-1 (13' Λουίς Σουάρες, 17' Στάριτζ, 38' πέν. Τζέραρντ / 77' Γκέιλι)
Κάρντιφ - Νιούκαστλ 1-2 (58' Οντεμβίγκι / 30' και 38' Ρεμί)
Φούλαμ - Στόουκ 1-0 (83' Ντάρεν Μπεντ)
Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2 (5' Γκάρντνερ / 55' και 62' Γιανουζάι)