Facebook Pixel Ανάσα που δεν φτάνει...
| 2012-03-11 20:12:00

Ανάσα που δεν φτάνει...

Βαθμολογική ανάσα πήρε ο Παναιτωλικός επικρατώντας 2-0 του Εργοτέλη! Χαριστέας (23') και Καμαρά (51', πεν.) τα γκολ. Ωστόσο οι Αγρινιώτες συνεχίζουν να βρίσκονται στο μεταίχμιο, αφού δεν ευνοήθηκαν την 24η αγωνιστική από τις νίκες του ΠΑΣ και της Κέρκυρας...

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Εργοτέλη να δείχνει περισσότερο ορεξάτος και να δείχνει απειλητικότερος από τους γηπεδούχους χτυπώντας στην κόντρα. Βέβαια τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν χωρίς φάση και τη μονοτονία έσπασε στο 17' ο Μπούντιμιρ με σουτ. Παρόλο που οι Κρητικοί φαίνονται καλύτεροι στην αναμέτρηση, ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που βρήκε πρώτος δίχτυα. Στο 23' ο Χαριστέας με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ άνοιξε το σκορ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ολίσε έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια και από εκείνο το σημείο ο αγώνας έπεσε πολύ σε ρυθμό μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, το οποίο βρήκε τους Αγρινιώτες να προηγούνται 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να βάλουν γρήγορα ένα δεύτερο γκολ και να σιγουρέψουν περισσότερο την υπόθεση της νίκης. Στο 50', ο Καβουσάκης ανέτρεψε τον Χαριστέα, ο Καμαρά ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έγραψε το 2-0, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος με τον Παναιτωλικό να παίρνει σημαντική νίκη. Πάντως οι Αγρινιώτες θα χρειαστούν και άλλα νικηφόρα αποτελέσματα για να γλιτώσουν τον υποβιβασμό. Ειδικά μετά τις νίκες του ΠΑΣ και της Κέρκυρας στην 24η αγωνιστική.

93' Λήξη αγώνα.

87' Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλίκο. Ο Άντι δίνει τη θέση του στον Ακαλέ.

80' -Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Γιαλούσης πήρε τη θέση του Δάρλα.

77` -Αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Ρέντζας περνάει στο ματς αντί του Τζανακάκη.

73' -Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μουμίν στη θέση του Θεοδωρίδη

68' -Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κατσικοκέρης θα πάρει τη θέση του Κυριακίδη.

67' Κίτρινη στον Άντι.

66' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, ο Δάρλας πέρασε τον Σιόντη, ο Μπούντιμιρ έκανε την προβολή αλλά δεν βρήκε την μπάλα.

58' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη.

58' Φάουλ από πολύ καλή θέση για τον Εργοτέλη. Με κομπίνα ο Ζούνιορ, η μπάλα λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη.

51' Γκολ για τον Παναιτωλικό: Ο Καμαρά γράφει το 2-0 από την άσπρη βούλα.

50' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό: Ο Καβουσάκης ανατρέπει τον Χαριστέα, ο διαιτητής δίνει το πέναλτι και του δίνει την κίτρινη κάρτα.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

Λήξη ημιχρόνου.

2 λεπτά καθυστερήσεις.

45' -Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Αναστασιάδης αντί του τραυματία Κούσα.

45' Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή.

40' Το σουτ του Μπούντιμιρ κοντραρίστηκε...

34' Σουτ του Καμαρά άουτ.

24' Απάντηση του Εργοτέλη, η μπάλα περνάει για τον Ολίσε ο οποίος χάνει την ευκαιρία!

23' Γκολ για τον Παναιτωλικό: Ο Χαριστέας με σουτ ανοίγει το σκορ.

22' Μπαλιά-τρύπα για τον Μπούντιμιρ, βγαίνει και προλαβαίνει ο Τσενάμο

17' Μακρινό σουτ του Μπούντιμιρ, η μπάλα άουτ

14' Κίτρινη κάρτα στον Ολίσε για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

3' Σουτ του Κυριακίδη άουτ.

Έναρξη αγώνα.

Παναιτωλικός (Λεμονής): Τσενάμο, Γκόλιας, Κούσας, Ρότσα, Θεοδωρίδης, Χαριστέας, Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Σιόντης, Άντι, Καμαρά.

Εργοτέλης (Καραγεωργίου): Καβουσάκης, Κυριακίδης, Χίμπλινγκερ, Κουτσιανικούλης, Τζανακάκης, Τζούνιορ, Ολίσε, Μπούντιμιρ, Δάρλας, Σασιασβίλι, Σαρρής