Facebook Pixel Η εξήγηση του Μπέντο για τη νέα γκέλα - Να τι του έφταιγε!
| 2017-01-18 22:53:00

Η εξήγηση του Μπέντο για τη νέα γκέλα - Να τι του έφταιγε!

Η δήλωση του προπονητή του Ολυμπιακού, μετά το 0-0 με τον Αστέρα στην Τρίπολη, σίγουρα θα συζητηθεί!

Ο Ολυμπιακός δεν ήταν εύκολο να αναπτυχθεί σε αυτό τον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, σύμφωνα με τον Πάουλο Μπέντο.

Η δήλωση του Πορτογάλου προπονητή στην κάμερα της Nova: «Δεν μπορούμε να πούμε πολλά για τον αγώνα λόγω της κατάστασης του τερέν, δεν ήταν δυνατόν να εφαρμόσουμε τη στρατηγική που είχαμε προετοιμάσει πριν το παιχνίδι και έπρεπε να προσαρμοστούμε στις δύσκολες συνθήκες αυτής της αναμέτρησης.

Πιστεύω ότι σε ένα μεγάλο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου δεν ήμασταν όπως θα έπρεπε, δεν υπήρχε γρήγορη μεταφορά μπάλας. Παρόλα αυτά νομίζω ότι ίσως και να αξίζαμε τη νίκη, γιατί είχαμε περισσότερες ευκαιρίες από τον αντίπαλό μας στο πρώτο ημίχρονο. Αν είχαμε καταφέρει να πετύχουμε ένα τέρμα σε εκείνο το σημείο, ασφαλώς και θα ήταν όλα διαφορετικά».