Facebook Pixel Η Ρεαλ τον έστειλε στην Μπάρτσα!
| 2015-04-11 00:46:00

Η Ρεαλ τον έστειλε στην Μπάρτσα!

Η Ρεάλ νίκησε τη Ζαλγκίρις κι έστειλε τον Ολυμπιακό στην αγκαλιά της Μπαρτσελόνα!

Αν και τα χρειάστηκε, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Top 16 της Ευρωλίγκα, τελικά η Ρεάλ πήρε το ροζ φύλλο απέναντι στην Ζαλγκίρις Κάουνας, επικρατώντας με 99-83.

Η Ρέαλ ξεκίνησε με διάθεση να καθαρίσει από την αρχή το παιχνίδι και να αφήσει τα πράγματα να εξελιχθούν ως έχουν και όχι να διαλέξει αντίπαλο. Στα πρώτα πέντε λεπτά μάλιστα, φαινόταν να υπάρχει μόνο μια ομάδα στο παρκέ, χτυπώντας “αλύπητα” με τους ψηλούς της, καθώς η Ρεάλ έφτασε να προηγείται 14-2 και 19-7. Στη συνέχεια η Ζαλγκίρις πήρε κάποια σουτ μείωσε αλλά όχι πάρα πολύ και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με την Ρεάλ να προηγείται με 21-12.