Facebook Pixel Καθάρισαν Βέλγιο, Εσθονία – Η βαθμολογία του ομίλου της Εθνικής
| 2016-10-07 23:41:00

Καθάρισαν Βέλγιο, Εσθονία – Η βαθμολογία του ομίλου της Εθνικής

Εντός έδρας νίκες κόντρα σε Βοσνία και Γιβραλτάρ πανηγύρισαν οι δυο αντίπαλοι της Εθνικής. Δείτε τη βαθμολογία του ομίλου…

Εύκολη νίκη για το Βέλγιο που επικράτησε με 4-0 της Βοσνίας μετατρέποντας σε «παράσταση για ένα ρόλο» ένα παιχνίδι που έκρυβε παγίδες. Οι Βέλγοι πήραν προβάδισμα με αυτογκόλ του Σπάχιτς στο 26’, ενώ ο Εντέν Αζάρ έκανε το 2-0 μόλις τρία λεπτά αργότερα. Το πάρτι της ομάδας του Βίλμοτς συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αλντερβάιρελντ να κάνει το 3-0 στο 60’ και τον Ρομέλου Λουκάκου να μπάινει κι αυτός στον πίνακα των σκόρερ «γράφοντας» το 4-0 στο 79’.

Η Εσθονία αγχώθηκε απέναντι στο Γιβραλτάρ που κατάφερε να κρατήσει το μηδέν για 47 λεπτά. Σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κάιτ και ο Βασίλιεφ διπλασίασε τα τέρματά τους στο 52’. Το 3-0 έκανε ο Κάιτ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 70’, ενώ το σκορ έκλεισε ο Μοσνίκοφ στο 88’.