Facebook Pixel Το ρεσιτάλ του "Μητρογκόλ"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-05-21 08:20:00

Το ρεσιτάλ του "Μητρογκόλ"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το  ρεσιτάλ του "Μητρογκόλ"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Έλληνας φορ ήταν ασταμάτητος και στον τελικό του πορτογαλικού Λιγκ Καπ, σημειώνοντας δυο γκολ για την Μπενφίκα στη θριαμβευτιή νίκη με 6-2! Δείτε τα γκολ που πέτυχε!

Ο Ζόνας άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, για να πάρει την σκυτάλη ο διεθνής Έλληνας φορ, ο οποίος στο 18' και στο 38' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Μια ονειρεμένη σεζόν για τον Μήτρογλου, ο οποίος θυμίζουμε ότι υπέγραψε συμβόλαιο ως το 2020 με τους Λουζιτανούς.

Ο Ζοάο Ντιόγκο μείωσε στο 45', αλλά στο 77' ο Ζόνας έκανε το 4-1, μείωσε ο Φρανσέρζιο με πέναλτι έξι λεπτά μετά, για να βάλουν το "κερασάκι στην τούρτα" με δυο γκολ οι Ζαρντέλ (91') και Ραούλ Χιμένες (92' πεν.), διαμορφώνοντας το τελικό 6-2 για την Μπενφίκα.