sportdog dog

Ματσάρα! Μαρσέιγ – Παρί Σεν Ζερμέν: 2-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

21.05.2016 - 22:44

Στο τελευταίο ματς του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στη Γαλλία, η Παρί θέλει να σηκώσει και το Κύπελλο, ενώ η Μαρσέιγ θέλει να δώσει... απαντήσεις. Η εξέλιξη του ματς στον SportDog.

ΤΕΛΟΣ!! Η Παρί είναι Κυπελλούχος Γαλλίας

89' Standing ovation από τους οπαδούς της Παρί ΣΖ στον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, που αποχωρεί από το ματς. Ο Σουηδός αγωνίστηκε για τελευταία φορά με τα χρώματα της ομάδας. Στην θέση του ο Κουρζαουά.

87' Γκολ για τη Μαρσέιγ! Ο Μπατσουαγί σκοράρει και μειώνει σε 2-4

84 Γκολ και 1-4! Ο Ιμπραΐμοβιτς σκοράρει σε τετ-α-τετ με τον Ματαντά και κλειδώνει τον τίτλο για την Παρί.

81'Αλλαγή για την Μαρσέιγ. Εκτός ο Τοβέν, στο παιχνίδι ο Ενκουντού.

75' Διπλή αλλαγή για την Παρί. Σταμπουλί και Καβάνι εκτός αγώνα, Νταβίντ Λουίζ και Λούκας Μόουρα στο ματς.

70' Αλλαγή για την Μαρσέιγ. Ο Τζα Τζετζέ στη θέση του Μπαραντά, που δεν μπορούσε να συνεχίσει εξαιτίας ενοχλήσεων στο γόνατο.

57' Γκολ για την Παρί και 1-3! Ο Ίσλα έκανε το λάθος, ο Ιμπραΐμοβιτς πήρε την μπάλα, έδωσε στον Καβάνι και αυτός σε τετ α τετ δεν δυσκολέυτηκε να σκοράριε.

47' Γκολ για την Παρί και 1-2! Ο Ιμπραΐμοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση, σημάδεψε σωστά και έγραψε το 1-2

46' Πέναλτι για την Παρί! Ο Ενκουλού ανέτρεψε τον Ματουιντί και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Ημίχρονο στο "Stade de France", στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας.

34' «Φωνάζει» για πέναλτι η Παρί! Από προσπάθεια του Ιμπραΐμοβιτς η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Τοβέν, όμως ο διαιτητής δεν «είδε» παράβαση.

30' Έχει πέσει σημαντικά ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά

12' Γκολ για τη Μαρσέιγ!! Ο Μπατσουαγί ισφορίζει σε 1-1 με δυνατό σουτ στην αριστερή γωνία του Σίριγκου. Φονερό παιχνίδι!!

2' Γκολ για την Παρί με το... καλημέρα στο ματς! Ο Ντι Μαρία έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ματουιντί με πλασέ στην κίνηση έγραψε το 1-0 . Ιδανικό ξεκόνημα!

1' Έναρξη της αναμέτρησης