Facebook Pixel O Χαντάνοβιτς ζηλεψε τον... Στιλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-10-16 19:20:00

O Χαντάνοβιτς ζηλεψε τον... Στιλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Σλοβένος γκολκίπερ μιμήθηκε τον συνάδελφό του στον Παναθηναϊκό και με γκάφα ολκής υποχρέωσε την Ίντερ σε εντός έδρας ήττα από την Κάλιαρι! Γκέλα και για τη Λάτσιο...

Νέα «γκέλα» για την Ίντερ που γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Κάλιαρι με 2-1. Αρνητικός πρωταγωνιστής για τους «νερατζούρι» ο Σλοβένος τερματοφύλακας Χαντάνοβιτς που δέχθηκε ένα αστείο γκολ  στο 85’, το οποίο μάλιστα χρεώθηκε ως αυτογκόλ, που έκρινε το ματς. Νωρίτερα, ο Ικάρντι είχε αστοχήσει σε πέναλτι (26’), αλλά η Ίντερ προηγήθηκε με τον Ζοάο Μάριο στο 56’. Ο Μελκιόρι ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 71’ πριν έρθει η γκάφα του Χαντάνοβιτς που έδωσε τη νίκη στην Κάλιαρι. Με την ήττα αυτή, η ομάδα του Ντε Μπουρ έμεινε στην 11η θέση του πρωταθλήματος.

Γκέλα υπέστη και η Λάτσιο που έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με τη Μπολόνια. Μάλιστα, γλίτωσε την ήττα με εύστοχο πέναλτι του Ιμόμπιλε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί από το 10’ με τον Ελάντερ.