Facebook Pixel Δεν… αντέχουν τα παλικάρια! Όταν ακούν για πρωτάθλημα, πέφτουν κάτω… (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-12-14 00:44:00

Δεν… αντέχουν τα παλικάρια! Όταν ακούν για πρωτάθλημα, πέφτουν κάτω… (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Άρσεναλ ήθελε μόνο νίκη για να πιάσει στην κορυφή την Τσέλσι και να δείξει πως φέτος μπορεί να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, ωστόσο η Έβερτον την νίκησε στην έδρα της με ανατροπή και της… έκλεισε το στόμα.

Μία τεράστια ευκαιρία για να πατήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Premier League, μαζί με την Τσέλσι και ματς παραπάνω, έχασε η Άρσεναλ, η οποία αν και προηγήθηκε μέσα στην Έβερτον με ένα πολύ τυχερό γκολ του Σάντσες στο 20ο λεπτό, κατάφερε τελικά να χάσει με 2-1!

Τα «ζαχαρωτά» ισοφάρισαν στο 44ο λεπτό με τον Κόουλμαν, ενώ στο 86ο λεπτό ο Άσλεϊ Γουίλιαμς χάρισε στους γηπεδούχους τη μεγάλη νίκη με ανατροπή, αν και οι «κανονιέρηδες» έχασαν μία απίστευτη διπλή ευξαιρία στο φινάλε του ματς.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Λέστερ μετά τον θρίαμβο απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, προσγειώθηκε απότομα, καθώς ηττήθηκε από την Μπόρνμουθ με 1-0.