Facebook Pixel Ο Παναθηναϊκός έριξε πέντε, όμως ο Ουζουνίδης είχε παράπονα!
| 2017-03-04 22:45:00

Ο Παναθηναϊκός έριξε πέντε, όμως ο Ουζουνίδης είχε παράπονα!

Διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του Έλληνα κόουτς, μετά το… πάρτι των Πρασίνων.

Ικανοποιημένος τόσο για το άνετο 5-0 επί της Βέροιας όσο και γενικά για τη σταδιακή βελτίωση του Παναθηναϊκού το τελευταίο διάστημα δήλωσε ο Μαρίνος Ουζουνίδης, ο οποίος όμως ανέφερε ότι ήθελε και το... κάτι παραπάνω στο δεύτερο ημίχρονο!

Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Μαρίνος Ουζουνίδης μετά το Παναθηναϊκός – Βέροια 5-0:

«Στα τελευταία ματς έχουμε παίξει αρκετά καλά. Σήμερα ξεκινήσαμε καλά είχαμε ευκαιρίες και είχαμε πει από την αρχή να πιέσουμε τον αντίπαλο και να εκμεταλλευθούμε τους χώρους. Μας βοήθησε το ότι η Βέροια έπαιξε ανοιχτά, κάτι που δεν το κάνουν πολλές ομάδες στη Λεωφόρο. Από τη στιγμή που βάλαμε τα πρώτα δυο γκολ, μετά δεν είχαμε προβλήματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπορούσαμε να κάνουμε καλύτερα πράγματα στο γήπεδο. Καταλαβαίνω ότι οι παίκτες θέλουν να κάνουν το κάτι παραπάνω κάποιες φορές, αλλά σε ορισμένες φάσεις σίγουρα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Δεν είχαμε καλές επιλογές στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως οι παίκτες ήθελαν να κάνουν κάποιες ενέργειες για τον κόσμο. Καλά είναι όλα αυτά αλλά στο ποδόσφαιρο μετράει η ουσία