| 2017-04-16 16:59:00

Τρέλα στον Άρη με τον παιχταρά! Κάνει τα πάντα και συμφέρει

Τα γκολ του φέτος αποδεικνύονται υπερπολύτιμα.

Ο Αντώνης Καπνίδης δεν έχει πετύχει φέτος την καθιέρωση του στην ενδεκάδα, βρίσκοντας μπροστά του τον Μπράνα Ίλιτς. Παρόλα αυτά, έχει καταφέρει να προσφέρει δίνοντας πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα.

Ο 24χρονος επιθετικός μετράει έως τώρα έξι γκολ στο πρωτάθλημα. Ποιο είναι όμως το στοιχείο που τα συνδέει; Ότι όλα τα έχει σκοράρει ερχόμενος από τον πάγκο, κερδίζοντας επάξια τον τίτλο της... χρυσής αλλαγής!

Αξίζει τα σημειωθεί ότι τα τρία από αυτά έχουν αποδειχθεί κομβικά και έχουν δώσει στην ομάδα εννέα πολύτιμους βαθμιούς. Το πρώτο ήταν στην εκτός έδρας νίκη επί του Κισσαμικού (0-1), ακολούθησε το παιχνίδι με τα Χανιά όπου ο Καπνίδης έκανε το 2-1 στις καθυστερήσεις τρία λεπτά αφού πέρασε στο ματς, για να έρθει το γκολ-λύτρωση που σκόραρε στο Αίγιο την Μεγάλη Πέμπτη. Και πάλι λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα...

ΠΗΓΗ: allaboutaris.com