Facebook Pixel Πως πήγε σε νούμερα η live μετάδοση του ΠΑΟΚ; (ΦΩΤΟ)
| 2017-07-04 21:02:00

Πως πήγε σε νούμερα η live μετάδοση του ΠΑΟΚ; (ΦΩΤΟ)

Τόσοι χρήστες του Youtube παρακολούθησαν το πρώτο φιλικό προετοιμασίας των «ασπρόμαυρων».

Ο ΠΑΟΚ έκανε κάτι μοναδικό στα φετινά φιλικά προετοιμασίας. Έχοντας γνώση, ότι μερικοί οπαδοί της ομάδας δεν έχουν τη δυνατότητα να τα παρακολουθήσουν από κάποια συνδρομητική πλατφόρμα, προτίμησε να δείξει τους αγώνες μέσω του επίσημου καναλιού στο Youtube.

Η πρώτη ζωντανή διαδικτυακή μετάδοση έγινε στο παιχνίδι προετοιμασίας κόντρα στη βέλγικη Τούμπιζε. Το livestream ξεκίνησε λίγο πριν τις 19:00. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης παρακολουθούσαν online το ματς 9361 χρήστες. Στο 20ο λεπτό οι τηλεθεατές αυξήθηκαν στους 13317. Μέχρι το 35' η μετάδοση έφτασε το μάξιμουμ 14000 χρήστες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κίνηση σταθεροποιήθηκε στα 13500 και όσο πλησίαζε το παιχνίδι προς το τέλος τόσο έπεφτε η τηλεθέαση, αφού είχε χαθεί το ενδιαφέρον.