Facebook Pixel Ιγκουαΐν-Ντιμπάλα... έκρυψαν τη μπάλα - Νέο "πάρτι" για Γιούβε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-02-18 00:40:00

Ιγκουαΐν-Ντιμπάλα... έκρυψαν τη μπάλα - Νέο "πάρτι" για Γιούβε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Σοβαρή ως συνήθως, η Γιουβέντους δεν είχε κανένα πρόβλημα με την Παλέρμο, την οποία νίκησε με 4-1. Πολύ όμορφα γκολ από τους δυο Αργεντινούς!

Ακόμα μια εύκολη νίκη πήρε η Γιουβέντους, στην πορεία για την κατάκτηση ενός Σκουντέτο.

Η «μεγάλη Κυρία» προηγήθηκε με τον Μαρκίζιο στο 13’ και εν συνεχεία ακολούθησαν δυο πολύ όμορφα τέρματα. Στο 40’ ο Ντιμπάλα «έγραψε» το 2-0 με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ και στο 63’ ο Ιγκουαΐν πήρε την ασίστ από τον Αργεντινό και με υπέροχη λομπά πέρασε την μπάλα πάνω από το σώμα του αντίπαλου γκολκίπερ για το 3-0. Με αυτό το γκολ μάλιστα, ο «Πιπίτα» έφτασε τα 19 στο φετινό πρωτάθλημα και είναι πρώτος σκόρερ!

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 89’ και πάλι ο Ντιμπάλα με αριστερό πλασέ έπειτα από «τακουνάκι» του Ιγκουαΐν.

To μόνο που κατάφερε η Παλέρμο ήταν να μειώσει με κεφαλιά του Τσότσεφ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.