Facebook Pixel Βαριά ήττα με 100αρα και... 20αρα στο κεφάλι για ΠΑΟΚ
| 2015-10-28 22:08:00

Βαριά ήττα με 100αρα και... 20αρα στο κεφάλι για ΠΑΟΚ

Από τη μια η άμυνα, που ήταν για κλάματα και από την άλλη το οτι ξύπνησε πάρα πολύ αργά, στέρησαν από τον ΠΑΟΚ να γευτεί τη χαρά της νίκης στο κλειστό της Πυλαίας, καθώς ηττήθηκε από την Μπεσίκτας με 100-80

Από το πρώτο κιόλας λεπτό, ο ΠΑΟΚ, δεν πατούσε καθόλου καλά στο παρκέ, με αποτέλεσμα να βρεθεί από πολύ νωρίς, να κυνηγά διψήφιες διαφορές.

Μάλιστα η Μπεσίκτας, με τα πολύ καλά ποσοστά που είχε στα δίποντα και στα τρίποντα, κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο ακόμα και στο +17 (27-10) μετά από οκτώμισι λεπτά παιχνιδιού. Ο “δικέφαλος του Βορρά” το μόνο που κατάφερε στην πρώτη περίοδο, ήταν απλά να μειώσει τη διαφορά στους 13 πόντους (27-14).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο κι ενώ η άμυνα του ΠΑΟΚ συνέχιζε να βρίσκεται εν υπνώσει, η Μπεσίκτας, έχτιζε διαφορές στο παιχνίδι της και βρέθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να πάει στα αποδυτήρια με σκορ να βρίσκεται στο 55-28.

Το τρίτο δεκάλεπτο, ανήκε ολοκληρωτικά στον ΠΑΟΚ, με τους παίκτες του “δικεφάλου του Βορρά” να κάνουν υπερπροσπάθεια και να καταφέρνουν να μειώσουν τη διαφορά ακόμα και στους 9 πόντους. Μάλιστα το επιμέρους σκορ (33-17) της συγκεκριμένης περιόδου τα λέει όλα, με το τριαντάλεπτο να κλείνει στο 72-61.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, όσο και να προσπάθησαν οι θεσσαλονικείς, η ζημιά είχε ήδη γίνει.

Τα δεκάλεπτα: 14-27, 28-55, 61-72, 80-100

ΠΑΟΚ: Τέπιτς 14, Λιάπης 2, Βασιλειάδης 11, Κακαρούδης 4, Τσόχλας 2, Δέδας 5, Μαργαρίτης 8, Κώττας 2, Μάρκοβιτς 17, Χάτσερ 15

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Σίλι 6, Ουόλτερς 27, Ακιόλ 12, Ατσούρ 12, Ντάρνεν 10, Λάμπε 18, Μέρφι 15

Πηγή: ebasket.gr