Facebook Pixel Λιόν - Μπρεστ: Έχανε με 1-3 από την Μπρεστ και κέρδισε 4-3 με γκολ στο 90+
| 2024-04-15 00:32:00

Ανεπανάληπτο! Η Λιόν έχανε με 1-3 από την Μπρεστ και κέρδισε 4-3 με γκολ στο 90+16’ (BINTEO)

Απίστευτα πράγματα στη Γαλλία.

Ματσάρα στη Γαλλία, καθώς η Λιόν επιβλήθηκε της Μπρεστ με 4-3 σκοράροντας στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων και πλέον η ομάδα του Λακαζέτ "καλπάζει" για Ευρώπη παρά το άθλιο ξεκίνημα στη σεζόν.

Ο Κορεντέν Τολισό έγραψε το 1-0 για τη Λιόν, με την Μπρεστ να προσπαθεί να απαντήσει, να απειλεί και να έχει δύο δοκάρια. Η δικαίωση ήρθε στο δεύτερο μέρος, όταν ο Στεβ Μουνιέ στο 60' ισοφάρισε σε 1-1. Ο Ρομέν ντελ Καστιγιό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 64' και με αντεπίθεση στο 67' έγραψε το 1-3 και η Λιόν έψαχνε... θαύμα.

Και το βρήκε, αφού ο Λακαζέτ αρχικά μείωσε σε 2-3. 10 λεπτά μετά ο Ταγλιαφίκο ισοφάρισε σε 3-3 και ο Άσλεϊ Μέιτλαντ-Νάιλς έδωσε τη νίκη στη Λιόν στο 90+16' με πέναλτι που δόθηκε μέσω VAR!