Facebook Pixel Τα δυο... δώρα της ΑΕΚ από κόρνερ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-07-25 22:31:00

Τα δυο... δώρα της ΑΕΚ από κόρνερ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα δυο πανομοιότυπα τέρματα που δέχθηκε ο Δικέφαλος από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αμφότερα από στημένες φάσεις.

Δυο… φθηνά γκολ δέχθηκε η ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο ΟΑΚΑ με 2-0.

Το πρώτο τέρμα επετεύχθη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και οφείλεται σε αδράνεια τόσο του Ανέστη, που έκανε κακή έξοδο, όσο και των αμυντικών, οι οποίοι άφησαν τον Τζαγκόεφ να πάρει κεφαλιά ολομόναχος στην καρδιά της περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Δείτε το 1-0 ΕΔΩ

Η κάκιστη άμυνα στις στημένες φάσεις συνέχισε να κοστίζει στην ΑΕΚ, η οποία έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 56’ με πανομοιότυπο τρόπο με το πρώτο γκολ.

Αυτή τη φορά ο Ανέστης δεν έφερε ευθύνη, ωστόσο ο Βέρνμπλουμ νίκησε με χαρακτηριστική ευκολία τους πάντες στον αέρα μετά από εκτέλεση κόρνερ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Δείτε το 2-0 ΕΔΩ