Facebook Pixel Sportdog.gr | Πώς να χάσει σε αυτό το γήπεδο; (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-09-23 16:36:00

Πώς να χάσει σε αυτό το γήπεδο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε το 2/2 στο νέο της γήπεδο, «Wanda Metropolitano», επικρατώντας με 2-0 της Σεβίλλης για την έκτη αγωνιστική.

Μετά από ένα «φτωχό» πρώτο ημίχρονο, στο 46ο λεπτό ο Καράσκο εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ν'Ζονζί και αφού πέρασε και τον Ρίκο πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 1-0, γκολ που ουσιαστικά έδιωξε το άγχος και οδήγησε τους γηπεδούχους στη νίκη.

Το 2-0 ήρθε στο 69ο λεπτό από τον Αντουάν Γκριεζμάν με αριστερό βολέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, αξιοποιώντας την ασίστ του Φιλίπε Λουίς!

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με την Ατλέτικο να παίρνει τους τρεις βαθμούς, να φτάνει τους 14 μετά από έξι αγωνιστικές και να ανεβαίνει στην δεύτερη θέση, πίσω από την Μπαρτσελόνα.