Facebook Pixel Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ρέντινγκ: Πρόκριση μέσα σε 13’ για Μαν. Γιουνάιτεντ με "καυτό" Κασεμίρο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-01-28 23:59:00

Πρόκριση μέσα σε 13’ για Μαν. Γιουνάιτεντ με "καυτό" Κασεμίρο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τρία γκολ από το 54' έως το 67' η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα με 3-1 της Ρέντινγκ στο "Ολντ Τράφορντ" και προκρίθηκε στους "16" του Κυπέλλου Αγγλίας.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ, αλλά στο δεύτερο... σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).