Facebook Pixel Τάσος Χατζηγιοβάνης: Σκόραρε και πανηγύρισε στα κάγκελα ο Χατζηγιοβάνης, αλλά η ομάδα του αποκλείστηκε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-05-26 09:54:00

Το γκολ του δεν στάθηκε αρκετό για να δώσει την πρόκριση στην Ανκαραγκουτσού.

Ένα λεπτό χρειάστηκε στον αγωνιστικό χώρο ο Τάσος Χατζηγιοβάνης για να χριστεί σκόρερ στον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Τουρκίας ανάμεσα στην Ανκαραγκουτσού και την Μπασακσεχίρ.

Ο Έλληνας άσος μπήκε στο ματς στο 88ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε με κοντινή προβολή και σκαρφάλωσε στα κάγκελα για να πανηγυρίσει με τους οπαδούς της Ανκαραγκουτσού, αφού με το 2-1 έστειλε το παιχνίδι στην παράταση (3-2 ο πρώτος αγώνας για την Μπασάκ).

Ωστόσο, στο 111' του έξτρα ημιώρου ο Κένι ισοφάρισε σε 2-2, με την Μπασακσεχίρ να πανηγυρίζει την πρόκρισή της στον τελικό με συνολικό σκορ 5-4, απογοητεύοντας τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού.