Facebook Pixel Άτυχη η Λένα
| 2012-06-25 22:53:00

Άτυχη η Λένα

Η Ελενα Δανιηλίδου αποχώρησε τραυματίας στο τρίτο σετ της αναμέτρησης της με τη Σέρβα Μπογιάνα Γιοβανόβσκι στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του Γουίμπλεντον. Η Ελληνίδα τεννίστρια πήρε το πρώτο σετ με 7-5 για να απαντήσει η 20χρονη αντίπαλος της στο επόμενο σετ με 6-3, κάνοντας break νωρίς.

Η Δανιηλίδου δεν κατάφερε να συνεχίσει στο τρίτο σετ και κατευθύνθηκε προς την καρέκλα του διαιτητή με το σκορ να είναι 2-0 και 30-0 υπέρ της αντιπάλου του.

Τις επόμενες μέρες θα μάθουμε περισσότερες πληροφορίες για τη σοβαρότητα του τραυματισμού της. Η Δανιηλίδου πρόκειται να συμμετάσχει και στο διπλό με παρτενέρ την Ολλανδέζα Αράντσα Ρους, ωστόσο ο αγώνας δεν έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί.

Πηγή: contra.gr