Facebook Pixel Στα ημιτελικά ο Βαζαίος
| 2012-07-05 16:04:00

Στα ημιτελικά ο Βαζαίος

Με την πρόκριση του Ανδρέα Βαζαίου στα ημιτελικά των 200μ μικτή ατομική συνεχίστηκε για δεύτερη ημέρα στην Αμβέρσα το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης εφήβων και νεανίδων.

Ο 18χρονος πρωταθλητής του ΑΝΟ Αργυρούπολης ήταν ο μοναδικός από όσους αγωνίζονταν στα πρωινά προκριματικά να εξασφαλίσει την παρουσία του στην επόμενη κούρσα του αγωνίσματός του. Συγκεκριμένα, με χρόνο 2:04.54 κατέλαβε την 5η θέση, ενώ στο ίδιο αγώνισμα «έπεσε» ο Χρήστος Μουζάς, χωρίς να καταφέρει ωστόσο να προκριθεί, αφού τερμάτισε 28ος με 2:09.43.

Στις αργές σειρές των 1.500μ ελεύθερο ο Αλέξανδρος Καπισίδης της Ολυμπιάδας ’73 σημείωσε χρόνο 15:39.39 ενώ το απόγευμα που θα πραγματοποιηθεί η γρήγορη σειρά θα ανακοινωθεί και η θέση του.

Πηγή: gazzetta.gr