Facebook Pixel Πήρε μπρος η Ίντερ
| 2012-09-30 23:40:00

Πήρε μπρος η Ίντερ

Πρώτη εντός έδρας νίκη για την Ίντερ στο Καμπιονάτο, με τους Νερατζούρι να επικρατούν στο «Μεάτσα» με 2-1 της Φιορεντίνα.

Μπορεί εκτός έδρας η Ίντερ να είχε το 3Χ3, ωστόσο εντός τα έβρισκε σκούρα. Τελικά η ομάδα του Μιλάνο έσπασε το ρόδι στα εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 2-1 της Φιορεντίνα.

Το σκορ άνοιξε ο Μιλίτο με πέναλτι στο 17΄, ενώ στο 34΄ ο Κασάνο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Πάντως, πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο οι Βιόλα μείωσαν με τον Ρομούλο στο 40΄αλλά στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκορ.

Έτσι λοιπόν με τη νίκη της η Ίντερ έφτασε τους 12 βαθμούς και βρίσκεται στην τρίτη θέση πίσω από Γιουβέντους και Νάπολι που έχουν 16.