Άλλα Σπορ
| 2011-03-06 00:55:00

Νίκες για Άρη, Εθνικό Αλεξ/λης

Πολύ πιο δύσκολα απ' ότι θα περίμεναν πολλοί κέρδισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης τον ουραγό Πανελλήνιο, κάνοντας όμως έστω κι έτσι αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του.

Οι Θρακιώτες στο τρίτο σετ προηγήθηκαν με 22-14 και 23-18, αλλά ο Πανελλήνιος ισοφάρισε 23-23 και τελικά πήρε το σετ με 32-34.

Τα σετ: 25-23, 25-17, 32-34, 25-21

ΑΟ Κηφισιάς - Άρης 2-3

Ο Αρης πάλι βρέθηκε μπροστά στον κίνδυνο μιας μεγάλης εις βάρος του ανατροπής, αφού προηγήθηκε με 2-0 σετ στο Ζηρίνειο, αλλά ο ΑΟΚ ισοφάρισε σε 2-2, ωστόσο αυτή τη φορά οι παίκτες του Γιώργου Οικονομίδη πήραν τους δύο βαθμούς της νίκης.

Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι από τα μέσα του τρίτου σετ ότι ο τεχνικός των φιλοξενούμενων άλλαξε το δίδυμο πασαδόρου διαγώνιου, αφού ολοκλήρωσε το ματς με τους Δημητριάδη, Τζελάτη.

Τα σετ: 18-25, 18-25, 25-17, 28-26, 14-16