Facebook Pixel Χαμός στην κορυφή και στη… Νίκαια
| 2011-01-05 18:29:00

Χαμός στην κορυφή και στη… Νίκαια

Ο Διαγόρας ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής της Football League με τον Παναιτωλικό στη Ρόδο.

Η ομάδα της Ρόδου επικράτησε με 2-0 του Παναιτωλικού κι έφτασε τους 34 βαθμούς, ένα μόλις λιγότερο από τους Αγρινιώτες που βρίσκονται στη δεύτερη θέση και 4 πάνω από τον ΟΦΗ.

Στη Νίκαια πάντως στο κεκλεισμένων ματς του Ιωνικού με τα Τρίκαλα είχαμε 40λεπτη διακοπή στο 19`λόγω εισβολής οπαδών στον αγωνιστικό χώρο…

Ο Διαγόρας προηγήθηκε με τον Ταραχούλσκι, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μόλις στο πρώτο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ διπλασίασε τα τέρματα του Διαγόρα, με κεφαλιά στο 68'.

Με το αριστερό μπήκε η χρονιά στον ΟΦΗ, αφού οι Κρητικοί έμειναν στο 0-0 με τον Πιερικό, στο Ηράκλειο.

Η Ηλιούπολη πήρε μεγάλο διπλό στο Ελληνικό, επικρατώντας με 1-0 του Εθνικού με γκολ του Νιάρου στο 38'. Ο Εθνικός θα μπορούσε να πάρει τουλάχιστον τον έναν βαθμό της ισοπαλίας, αφού στο 45' είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Περέιρα, ενώ στο 77ο λεπτό ο Μαράμας απέκρουσε το πέναλτι του Κορακάκη.

Ο Λεβαδειακός συνέχισε τις καλές εμφανίσεις επικρατώντας της Καλλιθέας στο Ελ Πάσο με 1-2, ενώ ο Θρασύβουλος πέτυχε εμφατική νίκη στην Καρδίτσα επί της Αναγέννησης, με σκορ 0-3.