Facebook Pixel Μ@λ@κες θα 'ναι οι Γερμανοί αν δεν κερδίσουν αυτή την Γαλλία
| 2016-07-05 09:24:00

Μ@λ@κες θα 'ναι οι Γερμανοί αν δεν κερδίσουν αυτή την Γαλλία

Μεγάλη νίκη της Γαλλίας, με 5-2, επί της αξιαγάπητης Ισλανδίας. Διαφωνώ εκατό τα εκατό. Δεν υπάρχει καμία μεγάλη νίκη, περήφανη και θριαμβευτική.

Αφήστε τις ανοησίες με τα στατιστικά. Καλά και άγια τα στατιστικά, όμως να ξέρεις πού και πότε ρίχνεις την πέτρα, κύριε δημοσιογράφε, κύριε σχολιογράφε της πλάκας.

Η Γαλλία, λέει, έκανε ρεκόρ, καμία άλλη σε Ευρώ δεν έβαλε 4-0 στο πρώτο ημίχρονο. Είναι ένα στατιστικό στοιχείο αυτό που σε βγάζει έξω από το γήπεδο! Εκτός πραγματικότητας.

Να μιλήσει ο αποδυτηριάκιας. Πρώτο ημίχρονο πράγματι η Γαλλία πήρε το 4-0. Στο δεύτερο, τι έγινε; Κέρδισε η Ισλανδία με 2-1. Πήρες πρέφα;

Ποια Γαλλία, όταν η Ισλανδία έφαγε τα πιο χαζά γκολ του τουρνουά, το ένα αυτό. Το δεύτερο, η Ισλανδία έκανε δύο γκολ στην Γαλλία, είχε ακόμα 2-3 ευκαιρίες να σκοράρει και δεν της δόθηκε πέναλτυ.