Facebook Pixel Γκολ, θέαμα και... 3-3! (BINTEO)
| 2011-10-02 16:25:00

Γκολ, θέαμα και... 3-3! (BINTEO)

'Eνα εκπληκτικό ματς με ανατροπές στο σκορ και πλούσιο θέαμα διεξήχθη στο "Σίλβιο Πιόλα" για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ιταλίας. Νοβάρα και Κατάνια ήρθαν ισόπαλες με 3-3.

Η φιλοξενούμενη Κατάνια προηγήθηκε δύο φορές, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα. Ο Λεγκροτάλιε άνοιξε το σκορ στο 14', σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημίχρονου.

Η Νοβάρα ισοφάρισε στο 49' με πέναλτι του Ριγκόνι, με τον Λόντι να κάνει το 1-2 στο 56'. Στο 66' ο Μοριμότο έφερε το ματς και πάλι στα ίσια. Όμως, το τελευταίο πεντάλεπτο συν τις καθυστερήσεις έκριβε συγκινήσεις και ήταν συναρπαστικό.

Στο 85' ο Τζέντα έκανε το 3-2, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε ο Ντελβέκιο για το τελικό 3-3.