Facebook Pixel H ατάκα Σιδηρόπουλου για το πέναλτι που θα συζητηθεί!
| 2015-09-24 17:00:00

H ατάκα Σιδηρόπουλου για το πέναλτι που θα συζητηθεί!

Διαβάστε τι έλεγε μετά το τέλος του αγώνα ο Τάσος Σιδηρόπουλος σχετικά με την φάση του 78ου λεπτού για την οποία η ΑΕΚ διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Σιμόες.

Ο ΠΑΟΚ μπορεί να νίκησε την ΑΕΚ με 2-1 στο ντέρμπι της Τούμπας, αλλά η φάση που στιγμάτησε τον αγώνα ήταν αυτή του 78ου λεπτού, όταν ο Κάτσε χτύπησε στο γόνατο τον Σιμόες μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής του αγώνα, Τάσος Σιδηρόπουλος δεν υπέδειξε το πέναλτι.

Μάλιστα, υποστήριζε ότι δεν είδε πως υπήρχε επαφή μεταξύ των δύο παικτών και ότι νόμιζε πως ο άσος της ΑΕΚ έκανε "θέατρο". Και πως επειδή δεν ήταν σίγουρος δεν του έδειξε κίτρινη κάρτα.

Ωστόσο, σύμφωνα με πληροφορίες ο κ. Σιδηρόπουλος άλλαξε γνώμη αφού είδε την "επίμαχη" φάση σε βίντεο και παραδέχθηκε ότι έκανε λάθος και πως έπρεπε να υποδείξει την άσπρη βούλα.