Facebook Pixel Παραδόθηκε στη Βοσνιάκι...
Life
| 2012-05-29 22:04:00

Παραδόθηκε στη Βοσνιάκι...

Απογοητευτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Λένα Δανιληλίδου με αντίπαλο την Καρολίν Βοζνιάκι από την οποία έχασε με 6-0, 6-1 και αποχαιρέτησε με το καλημέρα το "Ρολάν Γκαρός"...

Η Λένα Δανιηλίδου, που υπέπεσε συνολικά σε 28 λάθη, δεν είχε την παραμικρή τύχη για να κοντράρει τον πρώην Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης με την Δανέζα Καρολίν Βοζνιάκι να φθάνει σε μια ξεκούραστη πρόκριση στο β' γύρο του γαλλικού Όπεν

Η Δανιηλίδου ήταν σαν να μην υπήρχε στο γήπεδο στο πρώτο σετ. Σε 15 λεπτά το σκορ ήταν 5-0 υπέρ της Βοζνιάκι με την Ελληνίδα να χάνει και τους 13 πρώτους πόντους του σετ.

Το 6ο γκέιμ διήρκησε 13 λεπτά με την Δανιηλίδου να αρχίζει να συμμετέχει στο παιχνίδι, αλλά εν τέλει να χάνει την ευκαιρία να το κερδίσει.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο β' σετ, εκεί όπου η Ελληνίδα τενίστρια πήρε το μοναδικό της γκέιμ στον αγώνα, ισοφαρίζοντας σε 1-1, έχασε την ευκαιρία για μπρέικ στο 5ο γκέιμ, για να φτάσει η Βοζνιάκι εύκολα σε 36΄ στην κατάκτησή του με 6-1.

Πηγή: sentra-goal.gr