Facebook Pixel ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Life
| 2012-08-25 21:07:00

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τη νίκη για να ξεκινήσουν με το... δεξί στο φετινό πρωτάθλημα διεκδικούν οι ΠΑΣ Γιάννινα και Πλατανιάς, που θα βρεθούν αντιμέτωποι στο πρώτο ματς της Σούπερ Λιγκ.

Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσω του sportdog:

90+5' Τέλος της αναμέτρησης

90+3' Ευκαιρία για τον Πλατανιά
. Εκτέλεση φάουλ του Γκονζάλεζ έξω από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα ο Φεγκρούς

90'+3' Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαρτσέτα στη θέση του Αναστασάκου.

90'+1' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαρτσάκης αντί του Ουντότζι.

85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά αντί του Ντάσιου.

84' Πιέζει ο ΠΑΣ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

78' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσουκαλάς αντί του Πατσατζόγλου.

72' Ο Ουντότζι φεύγει στην αντεπίθεση μόνος του, μπαίνει στην περιοχή, αλλά καθυστερεί και τον φτάνουν οι αμυντικοί. Μόλις φτάνει στην μπάλα, αντί να σουτάρει “βουτάει” για πέναλτι και τιμωρείται με κίτρινη κάρτα.

68' Καλό σουτ του Ίλιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα πέρασε στην θέση του Τζάνη

61' Ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΣ. Ο Πατσατζόγλου σκοράρει από κοντά με πλασέ, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Δύσκολη απόφαση, αφού είναι οριακή φάση.

54' Η καλύτερη στιγμή της αναμέτρησης. Ο Ντε Βιντσέντι δέχεται ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή στα αριστερά, επιχειρεί το δυνατό σουτ, αλλά ο Κηπουρός αποκρούει.

53' Κίτρινη κάρτα στον Πατσατζόγλου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ.
Δυνατό σουτ του Τζάνη, αποκρούει έστω αι δύσκολα ο Κηπουρός.

30' Υποψία ευκαιρίας. Ωραία κίνηση και σουτ του Γεωργίου, μπλοκάρει εύκολα ο Κηπουρός.

20' Μετριότατο θέαμα από τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής

8' Πρώτη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αναστασάκος παίρνει την κεφαλιά από κοντά, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

1' Έναρξη της αναμέτρησης. Καλή ποδοσφαιρική χρονιά!

Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούς, Ντάσιος, Πάντος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Πατσατζόγλου, Λίλα, Γεωργίου, Ντε Βινσέντι, Ίλιτς, Τζάνης.

Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Τζανής, Ποτουρίδης, Αγκιλέρα, Ουντότζι, Ουκάρ, Κάλαϊτζιτς, Μαραγκουδάκης, Αναστασάκος.