Facebook Pixel Όσο νικούν, ελπίζουν!
Life
| 2012-03-04 20:10:00

Όσο νικούν, ελπίζουν!

Με ένα γρήγορο γκολ του Κυβελίδη η Δόξα Δράμας νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και συνεχίζει να ελπίζει, όσο μπορεί, σε παραμονή, ενώ οι Γιαννιώτες παρέμειναν στη γραμμή του υποβιβασμού.

Όλα κρίθηκαν στο 7` όταν ο Κώτσιος έκανε ένα μοιραίο λάθος έξω από την περιοχή, ο Κυβελίδης σκόραρε και ο ΠΑΣ έδειχνε οτι ήθελε αλλά δεν μπορούσε. Οι Γιαννιώτες είχαν τις ευκαιρίες, είχαν την κατοχή, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης.

Γρήγορα η Δόξα

Οι "μαυραετοί" αιφνιδίασαν τους Γιαννιώτες, καθώς στο 7` ο Κυβελίδης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κώτσιου και άνοιξε το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια αντέδρασαν, είχαν την κατοχή, αλλά δεν μπορούσαν να διασπάσουν την άμυνα της Δόξας.

Το ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποια μεγάλη φάση, με τον ΠΑΣ να έχει κάνει και μια αναγκαστική αλλαγή, καθώς στο 26` ο Μιχαήλ μπήκε στη θέση του τραυματία Βάντερσον.

Καλύτερα ο ΠΑΣ

Οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη μπήκαν πιο δυνατά στο β` μέρος και στο πρώτο 15λεπτο σε τρεις περιπτώσεις, μια φορά με τον Κώτσιο και άλλες δυο με τον Λίλα έφτασαν κοντά στο 1-1, χωρίς να το καταφέρουν.

Οι πολλές διακοπές επηρέασαν τον ρυθμό του αγώνα, ο ΠΑΣ πίεζε όσο μπορούσε στο τέλος, αλλά η Δόξα άντεξε και συνεχίζει να παλεύει να μείνει στην κατηγορία

90+5` Λήξη του αγώνα

87' Κίτρινη κάρτα στον Βίλα

87' Αλλαγή για την Δόξα, ο Αμπουμπακάρι αντί του Κυβελίδη

85' Εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου από αριστερά, κεφαλιά του Μπεσέρα από το ύψος του πέναλτι, ο Δαύκος με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ

84' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο

82' Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη για καθυστέρηση

77' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι

75' Αναγκαστική αλλαγή για την Δόξα, ο Δαύκος αντί του Ρόκα

61' Σουτ του Μπεσέρα πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια ο Ρόκα έδιωξε σε κόρνερ

60' Φάουλ του Μπεσέρα από δεξιά, κεφαλιά του Λίλα από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Ρόκα

51' Σέντρα του Κυριάκου από δεξιά, ο Μπεσέρα στο δεύτερο δοκάρι έκανε την κεφαλιά πάσα, η μπάλα έφτασε στον Λίλα που από κοντινή απόσταση δεν κατάφερε να νικήσει τον Κηπουρό

49' Δυνατό μακρινό σουτ του Κώτσιου, ο Ρόκα απέκρουσε αρχικά και στη συνέχεια ο Βέρτζος έδιωξε σε κόρνερ

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους

46` Αμβρόσιος Παπαδόπουλος αντί Κάπελ

46` Tζημόπουλος αντί Πατσατζόγλου

46` Κυριάκος αντί Μπακαγιόκο

45+2` Λήξη του πρώτου μέρους

42' Κίτρινη κάρτα στον Λίμα

38' Ωραία προσπάθεια του Μπεσέρα από αριστερά αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ

38' Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντε Βινσέντι

25' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Μιχαήλ αντί του Βάντερσον που δεν μπορεί να συνεχίσει

17' Σέντρα του Γεωργίου από δεξιά, ο Ρόκα προ του Βίλα μπλόκαρε

7` Λάθος του Κώτσιου έξω από την περιοχή, ο Κυβελίδης μπήκε κατά μέτωπο και πλάσαρε εύστοχα για το 1-0!

5' Σέντρα του Μπακαγιόκο από αριστερά, ο Γεωργίου ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι επιχείρησε το σουτ, ο Ρόκα στη σωστή θέση κράτησε το μηδέν